Tovább tart a Hoffenheim csodája

Ezúttal is könnyedén nyert a Bundesliga meglepetéscsapata, az újonc Hoffenheim: Lőw Zsolt gárdája - a magyar válogatott futballista nélkül - a 11. fordulóban a Karlsruhét "intézte el", és továbbra is vezeti a tabellát.

A játéknap legnagyobb gólkülönbsége az – elvileg – rangadónak minősülő brémai Werder-Hertha találkozón született.

A hazai gárda ugyanis már az első félidőben lelépte a Hertha együttesét. A 14. percben Diego szöglete után a fiatal Kacar a saját kapujába fejelt, s ez alaposan megzavarta a berlinieket.

Diego a 20. percben már „saját” találatot ünnepelhetett (Özil átadása után ballal lőtt Gäng kapujába), majd szünet előtt Rosenberg növelte háromra a különbséget.

Térfélcsere után is az északiak diktáltak, Diego újabb remek átadása után Pizarro hat méterről lőtt a kapuba. Voronin szabadrúgása után Cicero fejelt a kapuba, de a házigazdáké volt az utolsó szó: a 85. percben Pizarro második gólját is megszerezte.

Ribéry két megmozdulása eldöntötte a müncheni meccset (dpa)

A címvédő Bayern München két góllal győzte le az Arminia Bielefeldet. A kissé felforgatott – Rensing, Lell, Lúcio, Demichelis, Zé Roberto, Ottl, Van Bommel, Schweinsteiger, Borowski, Ribery, Klose tizeneggyel kezdő – bajorok az első félidőben még nem csillogtak, Klose góljára a Demichelis faultjáért megítélt büntetőből Wichniarek válaszolt.

Szünet után Kroos és Podolski becserélése pozitívan hatott a müncheni támadásokra, de a Bayern csak a hajrában tudta megfordítani az eredményt. A 76. percben Podolski passzát Ribéry tíz méterről emelte a hálóba, majd a francia esését követő tizenegyesből a német válogatott támadó állította be a végeredményt.

A hannoveri találkozón Huszti Szabolcs a hazai együttesben kezdőként kapott lehetőséget, egészen a 83. percig pályán volt a Hamburger SV ellen könnyedén megnyert összecsapáson, egy gólpassz is fűződött a nevéhez.

bundesliga, 11. forduló

Werder Bremen-Hertha 5-1 (3-0)
Bréma, Weserstadion, 38 ezer néző. Vezette: Seemann
Gól: Kacar (öngól, 14.), Diego (20.), Rosenberg (42.), Pizarro (59., 85.) ill. Cicero (68.)
Bremen: Wiese – Prödl, Mertesacker, Naldo, Pasanen – Baumann – Frings, Özil (Hunt, 76.) – Diego (Vranjes, 88.) – Rosenberg (Sanogo, 82.), Pizarro.
Hertha: Gäng – Chahed, A. Friedrich, Simunic, M. Stein (Kaka, 63.) – Kacar (Lustenberger, 72.), Dárdai – Nicu (Domovchiyski, 79.), Cicero – Voronin – Pantelics.

Bayern-Bielefeld 3-1 (1-1)
Gól: Klose (25.), Ribéry (77.), Podolski (84., 11-esből) illetve Wichniarek (30., 11-esből)
Kiállítva: Tesche (82., Arminia Bielefeld)

Cottbus- Schalke 0-2 (0-0)
Gól: Westermann (80.), Farfán (90., 11-esből)
Kiállítva: Engelaar (Schalke, 52.)

Hannover-Hamburg 3-0 (2-0)
Gól: Schulz (5.), Schlaudraff (18.), Stajner (79.)

Hoffenheim-Karlsruhe 4-1 (1-1)
Gól: Ibisevic (15., 75.), Obasi (67., 78.) ill. Freis (20.)

Stuttgart-Köln 1-3 (0-1)
Gól: Hilbert (69.) ill. Novakovic (3., 61.), Petit (94.)

Az élcsoport:
1. Hoffenheim 25 pont, 2 Leverkusen 24, 3 Bayern München 21, 4 Schalke 20 (17-8), 5. Hamburg 20 (17-18), 6. Hertha 18