Dárdaiék legyőzték Husztiékat

A német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában folytatta menetelését a Hoffenheim, míg a Dárdai Pállal felálló Hertha legyőzte a Huszti Szabolcsot foglalkoztató vendég Hannovert.

A Leverkusen alig egy napig vezette a Bundesligát, a Bochumban diadalmaskodó Hoffenheim ugyanis visszavette helyét.

Bochumban a házigazdák ugyan ráijesztettek a vendégekre – a 3. percben Grote 16 méterről a bal alsó sarokba bombázott – ám szünet után Carlos Eduardo szabadrúgása nyomán Ba három méterről a kapuba helyezett.

Négy perccel később már vezettek a vendégek. A 71. percben a bochumi gólszerző szabálytalankodott Beckkel szemben a tizenhatoson belül, s Ibisevic büntetőből egyenlített. A Hoffenheim nem engedett ki: a 72. percben Obasi-Ibisevic volt a labda útja, a bosnyák támadó Carlos Eduardóhoz gurított, s a brazil ballal legyőzte Fernandes kapust.

Az éllovashoz hasonlóan a címvédő Bayern is idegenből távozott győzelemmel. A bajorok ugyan Demichelis öngólja miatt hátrányba kerültek a második félidőben, ám Klose vezérletével megfordították az eredményt.

Dárdai jól játszott a Hannover ellen (dpa)

A válogatott támadó előbb Schweinsteiger passza után talált a hálóba, majd remek helyzetben választott még jobb megoldást: visszagurított Ribérynek, s a francia mindenes nyolc méterről bevette Nikolov kapuját.

A Hertha-Hannover találkozón mindkét magyar – a hazaiaknál Dárdai, a vendégeknél Huszti kezdett – végig a pályán volt; előbbi lehetett boldogabb, hisz a berliniek 3-0-ra lelépték vendégüket. A 23. percben a kapufára lövő Dárdai a hazaiak első góljánál előkészítőként jeleskedett.

A Kölnben nyerő Dortmundban Hajnal Tamást a 76. percben lecserélték.

Bundesliga, 10. forduló:

Hertha-Hannover 3-0 (0-0)
Gól: Pantelics (62.), Voronyin (84.), Domovcsijszkij (91.)

Köln-Dortmund 0-1 (0-0)
Gól: Kringe (65.)

Bochum-Hoffenheim 1-3 (1-0)
Gól: Grote (3.), illetve Ba (64.), Ibisevic (70., 11-esből), Carlos Eduardo (71.)
Kiállítva: Dabrowski (Bochum, 76.)

Frankfurt-Bayern 1-2 (0-0)
Gól: Demichelis (öngól, 55.), illetve Klose (65.), Ribéry (70.)

Hamburg-Stuttgart 2-0 (1-0)
Gól: Trochowski (17.- 11-esből), Mathijsen (74.)

Az élcsoport:
1. Hoffenheim 22 pont, 2. Leverkusen 21, 3. Hamburg 20, 4. Bayern 18 (22-16), 5. Hertha 18 (14-10), 6. Schalke 17