Eb-selejtező: biztos győzelem Görögországban

A magyar férfi kézilabda-válogatott magabiztos, 27-21-es győzelmet aratott Görögországban a 2010-es Európa-bajnokság selejtezősorozatának nyitófordulójában.

Az első gól a hazaiaké volt, de ekkor vezettek utoljára. A magyarok fegyelmezetten játszottak, biztosan őrizték két-három gólos előnyüket, sőt, egyszer még kettős emberhátrányban is betaláltak. Negyedóra elteltével fokozatosan nőtt a különbség, amely a szünetre hétgólosra hízott.

A folytatásban változatlanul a magyarok akarata érvényesült, a 38. percben már 10-20 volt az állás. A hátralévő időben a vendégeknél mindenki játéklehetőséget kapott, de így sem forgott veszélyben a sikerük.

Jól rajtolt a Hajdu-csapat (MTI)

A csoportban szerepel még Horvátország, Szlovákia és Finnország. A kvintettből az első két helyezett jut ki a 2010-es ausztriai Eb-re. A magyarok vasárnap 13:30-kor a horvátokat fogadják Veszprémben.