UEFA-kupa: nem ment a magyaros csapatoknak

Babos Gábor együttese, a holland NEC Nijmegen egy góllal kikapott Zágrábban, és a Dárdai Pállal felálló német Hertha BSC is csak egy pontot szerzett hazai pályán a Benfica ellen. A fő favoritnak tartott olasz AC Milan ugyanakkor magabiztos idegenbeli győzelemmel kezdte a labdarúgó UEFA-kupa csoportkörét.

Babos Gáboron nem múlt semmi. A holland NEC magyar kapusa kiválóan védett Dinamo Zagreb elleni idegenbeli találkozón, és neki is köszönhetően csapata a 81. percig vezetett. A hajrában azonban a horvátok két gólt is berámoltak, ezzel nyertek.

A Hertha hazai pályán ikszelt (Kattintson!)

A Hertha hazai pályán ikszelt (Galária)

A másik magyaros csapat, a német Hertha BSC legalább egy pontot szerzett, miután 1-1-es döntetlent játszott a vendég Benfica ellen. Angel di María az 53. percben szerzett góljára hazai részről Marko Pantelics válaszolt – a szerb csatár nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba. A Hertha BSC kezdő tizenegyében helyet kapott Dárda Pál egyébként ekkor már kívülről figyelte a mérkőzést, mivel a szünetben lecserélték, és nem is ok nélkül, hiszen nem igazán ment neki a játék.

A német csapatok két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel zárták az első fordulót. A Schalkének nem okozott gondot hazai pályán a francia Paris Saint-Germain legyőzése (3-1), a Hamburger pedig idegenben gyűrte le a szlovák MSK Zilinát (2-1), a Győrt búcsúztató VfB Stuttgart ugyanakkor az első negyedóra végén egy percen belül két gólt is beszedett Sevillában, és ezzel meg is pecsételődött a sorsa.

A spanyolok örömét a Deportivo La Coruna rontotta el, a galíciaiak ugyanis simán kikaptak Moszkvában a helyi CSZKA-tól. Az olaszoknak jó napjuk volt, ugyanis a Sampdoria (Partizan Beograd 2-1), az Udinese (Tottenham 2-0) és a sorozat fő favoritjának tartott AC Milan is nyert. Utóbbi a holland Heerenveennél vendégszerepelt, s a huszadik percben már előnybe került, midőn Kaká baloldali beadása után Calvin Jong-a-Pin a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát.

Nem sokkal később újra a brazil volt a „feladó”, átadása után Gennaro Gattuso 15 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A 69. percben Filippo Inzaghi is betalált, a leshatárról kilépve higgadtan helyezett a kapu bal oldalába, ezzel pedig mindent eldőlt, a hazaiak erejéből ugyanis már csak a szépítésre futotta.
A Heerenveen nem tudta megállítani az AC Milant (Galéria)

A Heerenveen nem tudta megállítani az AC Milant (Kattintson!)

A holland egyletek közül csak a Twente örülhetett győzelemnek (Racing Santander 1-0), a Heerenveenhez, valamint a NAC-hoz hasonlóan a Feyenoord (Nancy 3-0) és az Ajax is kikapott. Az amszterdamiakat az Aston Villa győzte le, és a birminghami alakulat ezzel megmentette az angolok becsületét, miután Tottenham mellett a Portsmouth (Braga 0-3) is elbukott.

„Fontos volt, hogy győzelemmel kezdjünk. Egyrészt hazai pályán játszottunk, másfelől az egyik riválisunkat sikerült elkapnunk” – így a győztes gólt szerző, egy védelmi hiba után közelről a bal alsóba találó Gareth Barry.

Brad Friedel, az Aston Villa kapusa ünnepel (Még több kép)

A csoportkörben minden csapat kétszer-kétszer játszik otthon, illetve idegenben, és a csoportok első három helyezettje jut tovább. A mérkőzéseket december 18-ig bonyolítják le.

UEFA-kupa, csoportkör
A csoport:

Twente (holland)-Racing Santander (spanyol) 1-0 (1-0)
Gól: Denneboom (6.)

Schalke 04 (német) – Paris SG (francia) 3-1 (2-0)
Gól: Mabiala (12., öngól), Kuranyi (39.), Altintop (69.), illetve Chantome (92.)

Szabadnapos: Manchester City (angol)

B csoport:
Galatasaray (török)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 1-0 (1-0)
Gól: Kewell (25.)

Hertha BSC (német)-Benfica (portugál) 1-1 (0-0)
Gól: Pantelics (74.), ill. Di María (51.)

Szabadnapos: Metaliszt Harkiv (ukrán)

C csoport:
Sevilla (spanyol)-VfB Stuttgart (német) 2-0 (2-0)
Gól: Romaric (15.), Renato (16.)

Partizan Beograd (szerb)-Sampdoria (olasz) 1-2 (1-1)
Gól: Diarra (34.), illetve Bonazzoli (20.), Dessena (55.)

Szabadnapos: Standard Liege (belga)

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-NEC Nijmegen (holland) 3-2 (1-1)
Gól: Mandzukic (3.), Balaban (81.), Vrdoljak (84.), ill. Carlos (23., öngól), Janssen (78.)

Udinese (olasz)-Tottenham Hotspur (angol) 2-0 (1-0)
Gól: Di Natale (24., 11-esből), Pepe (86.)
Kiállítva: O’Hara (57., Tottenham)

Szabadnapos: Szpartak Moszkva (orosz)

E csoport:
Heerenveen (holland)-AC Milan (olasz) 1-3 (0-2)
Gól: Pranjic (85., 11-esből), ill. Jong-a-Pin (19., öngól), Gattuso (23.), Inzaghi (69.)

SC Braga (portugál)-Portsmouth (angol) 3-0 (1-0)
Gól: Aguiar (8.), Cuesta (46.), Alan (87.)

Szabadnapos: Wolfsburg (német)