Huszti egyedül kevés volt

A Bundesliga nyolcadik fordulójában a Bayern győzelemmel távozott a Karlsruhe otthonából. Az újonc Hoffenheim három góllal, 5-2-re nyert Hannoverben, és vezeti a tabellát.

A vendégeknél Lőw Zsolt nem lépett pályára, a hazai együttesben Huszti Szabolcs végigjátszotta a találkozót, mindkét hazai gólt a magyar válogatott futballista készítette elő, a 38. percben sárga lapot kapott.

A közelmúltban látványos bukdácsolást bemutató Bayern München a Karlsruhe otthonában próbálta kiköszörülni a csorbát: felemás sikerrel.

A Rensing – Oddo, Lucio, Demichelis, Lahm – Van Bommel, Zé Roberto – Schweinsteiger, Ribery – Toni, Klose összeállításban kezdő bajorok ugyan már az 5. percben bevették Miller kapuját, ám Toni passzának pillanatában Van Bommel lesen állt.

Az első félidőben jobbára a harc, s kevésbé a játék dominált, s mivel Toni és Klose eltűntek Franz és Sebastian szorításában, Jürgen Klinsmann még a szünet előtt játékba dobta Podolskit. A fürge támadó a statikusabb Tonit váltotta.

A küzdelem dominált: Da Silva és Schweinsteiger párharca (dpa)

Fordulás után csak a szerencse mentette meg a Bayernt, gyors egymásutánban Sebastian és Jasvili is rossz megoldást választott a müncheni tizenhatoson belül, Mutzel beívelésnek szánt labdája pedig a kapufáról vágódott vissza – a hajrára viszont feljavult a vendégcsapat.

Előbb Borowski és Klose összjátéka okozott zavart, majd a 87. percben utóbbi betalált. Oddót nagyon egyedül hagyták a jobboldalon, az olasz középre kanyarintott, s Klose – megelőzve Franzot – öt méterről jobbal a kapuba lőtt. A Bayern győzelmének köszönhetően a 11. helyre lépett „előre”.

A Hertha Dárdai Pállal a soraiban nyert a Stuttgart ellen. A játéknap rangadóján a Werder Bremen hazai pályán 3-3-at játszott a sérült Hajnal Tamás nélkül pályára lépő Dortmund ellen. Három gól a mérkőzés utolsó perceiben esett.

Bundesliga, 8. forduló:

Werder Bremen-Dortmund 3-3 (0-0)
Gól: Baumann (68.), Pizarro (89., 91.) illetve Frei (59., 11-esből), Hummels (72.), Zidan (92.)

Hannover-Hoffenheim 2-5 (0-1)
Gól: Schulz (48.), Stajner (64.) ill. Ibisevic (36., 83.), Obasi (71.), Salihovic (73.), Ba (80.)
Kiállítva: Bruggink (85., Hannover)

Hertha-Stuttgart 2-1 (1-0)
Gól: Nicu (30.), Kacar (87.) ill. Cacau (51.)

Wolfbsurg-Bielefeld 4-1 (2-0)
Gól: Misimovic (5., 34.), Madlung (54.), Grafite (64.) ill. Laas (60.)

Bochum-Mönchengladbach 2-2 (0-1)
Gól: Dabrowski (55.), Kaloglu (78.) ill. Gohouri (30.), Kleine (79.)

Az élcsoport:
1. Hoffenheim 16 pont (21-14), 2. Hamburg 16 (14-11, 7 mérkőzés), 3. Leverkusen 15, 4. Hertha 14, 5. Wolfsburg 13 (18-12), 6. Stuttgart 13 (13-10), 7. Dortmund 13 (16-14), …10. Bremen 12 (22-19), 11. Bayern 12 (16-13), …13. Hannover 8