Málta-Magyarország – percről percre

A magyar labdarúgó-válogatott hozta a kötelezőt: világbajnoki selejtezőn Torghelle Sándor góljával 1-0-ra nyert Málta vendégeként.

Vb-selejtező, 1. csoport:
Málta-Magyarország 0-1 (0-0)
Ta’Qali, vezette: Valgeirsson (izlandi)
Gól: Torghelle (23.)
Málta: Haber – Bajada, Caruana (Briffa, 36.), Dimech, Xuereb – Pace, Woods, Scerri, Barbara (Nwoko, 78.) – Mifsud, Schembri (Agius, 63.). Szövetségi kapitány: Dusan Fitzel.
Magyarország: Fülöp – Bodnár, Vanczák, Juhász, Bodor – Dárdai (Tóth B., 86.), Halmosi – Dzsudzsák (Buzsáky, 70.), Gera, Huszti – Torghelle. Szövetségi kapitány: Erwin Koeman.

Vége a meccsnek, a magyar csapat hozta a kötelezőt.

93. perc: Bodnár is „besárgult” a végére.

85. perc: Huszti nagy helyzetben fölé lőtt.

83. perc: Pace került helyzetbe, de Vanczák blokkolta a lövését, majd Mifsud lőtt kapu mellé – megúsztuk…

74. perc: Pace-nak villant a sárga lap.

72. perc: Torghelle fejese után egy védőről szögletre pattant a labda. A magyar csatár ezúttal is nagyon küzd, igyekszik.

66. perc: Huszti nagyszerű mozdulattal, félfordulatból küldte kapura a labdát, igaz, az mintegy három méterrel ment mellé.

63. perc: Dimech kapott sárgát.

57. perc: Pace távoli lövését Vanczák blokkolta.

55. perc: Torghelle labdájáról Gera lemaradt középen.

Sok a hiba mind a két oldalon, alig van játékban a labda

47. perc: Torghelle indult meg a máltai kapu felé, de túlságosan kisodródott a magyar csatár, így aztán odalett a helyzet.

46. perc: újra játékban a labda.

45. perc: Dárdai és Juhász után Gera is „besárgult”

43. perc: Juhász kapott sárga lapott.

35. perc: Huszti szabadrúgásból, 25 méterről, balról bombázott kapura, Haber a mezőnybe öklözte a középre tartó labdát.

32. perc: Dárdai kapta a meccs első sárga lapját.

31. perc: Dzsudzsák indult meg meg a bal oldalon, jól is adott középre, de Torghelle centikkel lemaradt a labdáról.

26. perc: egy jobboldali szöglet után Gera került helyzetbe, de éles szögből, 7 méterről a kapu mellé rúgta a labdát.

23. perc: Huszti szögletből ívelte be a labdát a tizenhatos jobb oldalára, Juhász középre csúsztatott, és a nagy rössel érkező Torghelle hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (0-1).

Mifsud nyakából ömlik a vér, az oldalvonal mellett ápolják.

17. perc: Barbara lódult meg a jobb oldalon, s veszélyesen ívelt középre, Fülöp szerencsére figyelt és kibokszolta a labdát.

A máltaiak a vártnál bátrabban futballoznak.

10. perc: Bajada végzett el szabadrúgást 25 méterről, jobbról. A máltai játékos a bal felső sarok fölé csavarta a labdát.

8. perc: Fülöp igyekezett felszabadítani, de éppen Vanczákot találta telibe. Nagyobb baj, hogy így a labda Mifsud elé került. A kapus azonban javította a hibáját, rávetődött a labdára.

Egyelőre csapkodó a játék, az viszont megnyugtató, hogy a mieinknél van többet a labda. Málta a kontrákra apellál.

2. perc: Halmosi indult meg a bal oldalon, majd az alapvonal mellől középre adott. Torghelle megelőzte a kapust, de nem tudta kapura irányítani a labdát. Kirúgás következett.

1. perc: a magyar csapat kezdte a mérkőzést.

Málta mindhárom eddigi vb-selejtezőjét elbukta, ráadásul még gólt sem szerzett, ellenben kereken tízet kapott. A magyar együttes a dánok elleni 0-0-át és a svédek elleni 2-1-es vereséget követően szombat este megszerezte első győzelmét a selejtezősorozatban: 2-0-ra verte a vendég Albániát.

A két csapat eddig tízszer találkozott egymással, a mérleg: hét magyar győzelem, két döntetlen és egy máltai siker.