Talmácsi harmadik, eldőlt a vb

Talmácsi Gábor harmadikként zárta a 125-ös géposztály Ausztrál Nagydíját, de a kategória trónját kénytelen átadni a versenyben győztes francia Mike Di Megliónak, aki két futammal a vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert.

Talmácsi Gábor, akárcsak Japánban, az Ausztrál Nagydíjon is dobogóra állhatott, és ez állapotát, csuklósérülését tekintve mindenképpen bravúr. Ugyanakkor a világbajnoki trónról lekerült a magyar motoros, Mike Di Meglio ugyanis mostani győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben.

Az új világbajnok: Mike Di Meglio (MTI/EPA)

A francia pilóta az egész hétvégén remekelt a Phillip Island-i aszfaltcsíkon, valamennyi edzést és időmérőt megnyerte, és a vasárnapi versenyen is utolérhetetlen volt – több mint tíz másodperces előnnyel ért célba. Talma a kilencedik helyről rajtolva előre keveredett, néhány kör után már a második pozícióban motorozott, de nem sikerült meglépnie Di Meglióval.

Lassan befogták az üldözői, így egy négyes boly alakult ki – Talmácsi Joan Olive-val, Stefan Bradllel és Andrea Iannonéval csatázott minél jobb helyezésért. A hajrában Olive kiszállt (stílszerűbben kibukott) a küzdelemből. Végül Bradl lett a második, míg Talmácsi a célegyenesben gyorsabb volt Iannonénél (43 ezreddel előzte meg az olaszt), így zsinórban második futamán a dobogó legalsó fokára állhatott.

Talmácsi Gábor:

„Először is gratulálok Mike-nak a világbajnoki címhez, remek munkát végeztek idén. Kicsit persze sajnálom, hogy elment a címvédés, de nagyon sok problémával küszködtünk, főleg a szezon első felében. Annak azonban nagyon örülök, hogy a rossz edzéseket követően sikerült ismét dobogóra állnom. Ezt még én sem hittem volna, hiszen korábban ezen a pályán eddigi legjobb eredményem hetedik hely volt. Nagy meccset vívtam Iannonéval, féktávokon a sérülésem miatt nagyon nehéz dolgom volt, de jó taktikát választottam és kihasználva a motorerőt bejöttem harmadiknak. Még két futam van hátra, nagyon bízom benne, hogy még jobb eredményekkel tudok búcsúzni a 125-ös kategóriától.”

A 250-esek versenyében Marco Simoncelli és Alvaro Bautista harcolt a győzelemért, ezt kis különbséggel az olasz szerezte meg, aki az összetettben is vezet. Amúgy a harmadik hely is izgalmas csatában dőlt el, Mika Kallio 28 ezreddel előzte meg a negyedik Julian Simont. A kategória magyar versenyzője, Tóth Imre a 13. helyen haladt át a célvonalon, összetettben a 23.

A MotoGP-ben a hazai pályán versenyző Casey Stoner nyert a nyaksérüléssel bajlódó Valentino Rossi és Nicky Hayden előtt.