Szávay visszazuhant a ranglistán

A héten Pekingben versenyző Szávay Ágnes a 19.-ről a 26. helyre esett vissza a női teniszezők világranglistáján, amelyet továbbra is az amerikai Serena Williams vezet. A férfiaknál nincsen változás az élcsoportban.

Az idei évben a magyar játékos gyengén szerepel a WTA-tornákon, így csak idő kérdése volt, hogy mikor csúszik vissza a világranglistán. Tavaly két tornát is nyert Szávay Ágnes, akinek idén egyetlen egy finálé (Párizs) szerepel az eredménylistáján. A néhány hónapja még a 13. helyen tanyázó magyar klasszis, ráadásul tovább ronthat helyezésén, ha Pekingben is leszerepel.

Szávay tavaly a kínai fővárosban szerezte meg pályafutása második tornagyőzelmét, három szettben legyőzve Jelena Jankovicsot. Ha a címvédő Pekingben sem teljesít jól, még hátrébb csúszhat.

A tavalyi év felfedezettjének idén nem megy (MTI/EPA)

Szávaynak nehéz dolga lesz annak ellenére, hogy sérülésre hivatkozva visszalépett a vasárnap Tokióban diadalmaskodó Dinara Szafina, a női tenisz-világranglista harmadik helyezettje.

A 22 éves orosz kiválóság derékbántalmak miatt nem utazott el a 600 ezer dollár összdíjazású versenyre. A Roland Garros idei döntősének lemondásával is öt játékos lesz jelen Kínában az aktuális top 10-ből. Szávay a selejtezőből főtáblára került kazah Jaroszlava Svedova (106.) ellen kezd kedden, magyar idő szerint legkorábban 13 órakor.

kapros nem jutott főtáblára

A selejtezőben Arn Grétát is búcsúztató Kapros Anikó nem jutott főtáblára a 145 ezer dollár összdíjazású szöuli keménypályás női tenisztornán. A magyar játékos simán kikapott a kanadai Stephanie Dubois-tól (6:2, 6:0) a kvalifikáció utolsó körében.