Talmácsi két pontot szerzett Indianapolisban

A világbajnoki címvédő Talmácsi Gábor a 14. lett a 125 kcm-esek versenyében, a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi, indianapolisi versenyén.

A pénteki bukása miatt bal csuklójában törött sajkacsonttal versenyző magyar motoros a negyedik sorból, a 16. pozícióból rajtolhatott, s bravúrosan kezdett, hiszen pillanatok alatt a nyolcadik helyig nyomult előre, sőt volt hetedik is.

Talmácsi összetettben megőrizte harmadik helyét (motogp.com)

A 23 körös verseny folytatásában azonban a nem százszázalékos állapotban levő, a gépével is bajlódó Talmácsi visszacsúszott a 12. helyre, majd a 14. pozícióban intették le hat körrel a vége előtt, amikor is az eső miatt félbeszakították a viadalt.

A győztes a spanyol Nicolas Terol (Aprilia) lett honfitársa, Pol Espargaró (Derbi) és a német Stefan Bradl (Aprilia) előtt.

Talmácsi 2 világbajnoki pontot szerzett, ezzel összetettben 149 pontjával megőrizte harmadik helyét a 192 pontos francia Mike Di Meglio és a 167 pontos olasz Simone Corsi mögött.