Három kiállítás Kaposvárott

A Soproni Liga 7. fordulójában a Kaposvár egy három piros lappal tarkított mérkőzésen győzte le a Nyíregyházát. A jól kezdő Budapest Honvéd hazai környezetben maradt alul a Fehérvár ellen.

Kaposvárott az első félidőben az új összeállításban felálló kaposváriak többet birtokolták a labdát és egy szöglet után a vezetést is megszerezték.

A vendégek ezután igyekeztek pontos támadásokat vezetni, de a hazaiak ezúttal már a középpályán megállították az ellenfél rohamait. Az 55. percben 11-eshez jutott a Kaposvár Kovácsevics buktatása után, Zahorecz elhibázta a lehetőséget, fölé lőtt.

Kikapott a Honvéd: Vujovics és Maróti küzdelme (MTI)

A jól küzdő hazaiak a 71. percben emberelőnybe kerültek, Cornaci kiállítását azonban nehezen viselték a nyírségiek: a teljes szakmai stáb reklamálása miatt percekig állt a játék. A 84. percben a kaposvári Grúz is kénytelen volt elhagyni a pályát, mert rálépett a földön fekvő Sztojkovra. A 95. percben Mboussi is a kiállítás sorsára jutott, miután beleszállt Gujicsba.

A Diósgyőr hazai pályán nyerte a ZTE ellen, míg az elképzelés nélkül játszó Siófok ellen a Kecskemét három gól mellett még több helyzetet is kihagyott, így biztosan nyert. A kecskemétiek Szavics kitűnő irányításával megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A második félidőben beállt Montvai gólerős játéka tette fölényessé a hazai csapat győzelmét.

A Fehérvár elvitte a három pontot Kispestről: nehezen lendültek bele a csapatok, de a Honvéd szerencsés gólja felpörgette a játékot, majd a vendégek gyorsan egyenlítettek. Gyenge első félidő után a Fehérvár több helyzetéből egyet kihasznált és ezzel jogos győzelmet aratott.

A kispesti Diego lő kapura Andic mellett (MTI)

A Paksot fogadó Vasas hazai pályán 5-0-ra nyert. A hazai csapat Tóth András kiállítása miatt már a 3. percben emberhátrányba került, de a Paks nem tudott élni a lehetőséggel, olyannyira nem, hogy Mészöly Géza együttese szerzett vezetést.

A fordulás után Németh Norbert gólját követően mintha összezuhantak volna a vendégek, így csak az volt a kérdés, milyen különbséggel nyernek az angyalföldiek.

Soproni Liga 7. forduló:

Diósgyőri VTK-ZTE FC 2-1 (1-1)
Miskolc, 2000 néző. Vezette: Szabó S.
Gól: Kamber (12.), Homma (64.) ill. Miljatovics (31.)
Sárgalap: Pintér Z. (42.), Kamber (53.) ill. Szamosi (15.), Petneházi (52.), Tóth Z. (70.), Meye (82.)
DVTK: Köteles – Búrány, Sebők V., Kamber, Milicsics – Stanic, Pelecaci (Ahodikpe, 46.), Pintér Z., Homma (Lipusz, 78.) – Szabó V. (Szélpál, 65.), Tóth M.
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Botis, Szamosi – Zsömlye (Tóth Z., 65.), Máté P., Petneházi, Hajdú (Trnavac, 78.) – Meye, Balázs (Waltner, 65.).

Kecskeméti TE-ERECO – BFC Siófok 3-0 (1-0)
Kecskemét, 3500 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gól: Szavics (1.) Montvai (50., 78.)
Sárgalap: Montvai (50.) ill. Köntös (27.), Magasföldi (49.), Habi (61.), Lipcsei (63.), Hegedűs (75.), Fülöp (80.)
Kecskemét: Mitrovics – Schindler, Koncz, Némedi, Farkas – Csordás, Szavics, Cukics, Yannick (Alempijevics, 74.) – Menyhárt (Balázs, 55.), Litsingi (Montvai, 46.).
Siófok: Milinte – Mogyorósi, Hegedűs, Sütő, Köntös – Habi, Magasföldi (Fülöp, 61.), Kanta, Lipcsei (Basara, 69.), Bojtor – Ndjodo.

Budapest Honvéd-FC Fehérvár 1-2 (1-1)
Bozsik Stadion, 1505 néző. Vezette: Kassai
Gól: Maróti (32.) ill. Farkas B. (37.), Sitku (75.)
Sárgalap: Magoc (41.), Hercegfalvi (53.), Abass (62.), Maróti (69.), Szmiljanics (90.) ill. Andic (25.), Nagy D. (81.), Romero (88.)
Honvéd: Rabóczki – Magoc, Szmiljanics, Debreceni, Vincze Z. – Diego (Dobos, 69.), Genito (Arszenievics, 64.), Maróti, Sztojakovics – Abass, Hercegfalvi.
Fehérvár: Sebők – Andic, Radovics, Koller, Mohl – Simek (Nagy D., 46.), Sifter, Farkas B., Pavlicsics (Lázár, 90.) – Vujovics (Romero, 88.), Sitku.

Vasas-Paksi FC 5-0 (1-0)
Illovszky Stadion, 1000 néző. Vezette: Fábián
Gól: Dobrics (25.), Németh N. (46.), Divics (66., 70.), Gyánó (83.)
Kiállítva: Tóth A. (3.) ill. Molnár Z. (61.)
Sárgalap: B. Tóth (76.) ill. Vári (19.), Molnár Z. (48., 61.), Éger (48.)
Vasas: Németh G. – Balog Zs., Paripovics, Unierzyski, Tóth A. – Németh N., Pavicsevics, Dobrics, B. Tóth (Piller, 84.) – Lázok (Sowunmi, 81.), Divics (Gyánó, 76.).
Paks: Kovács A. – Vári (Molnár Z., 46.), Éger, Salamon, Hanák – Weitner, Böde (Márkus, 60.), Heffler, Báló (Sipeki, 49.) – Kiss T., Tököli.

Gabona Trans-Kaposvár – Nyíregyháza Spartacus 1-0 (1-0)
Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Király
Gól: Zahorecz (20.)
Kiállítva: Grúz (84.) ill. Cornaci (71.), Mboussi (95.)
Sárgalap: Zahorecz (35.), Farkas Z. (47.) ill. Lippai (40.), Ramos (50.), Cornaci (66., 71.), Miskolczi (78.)
Kaposvár: Kovács Z. – Grúz, Petrók, Zahorecz – Kovácsevics, Pest K., Gujics, Obrics (Graszl, K. 90.), Bogdán – Reszli (Bozovics, 78.), Farkas Z. (Ato, 86.).
Nyíregyháza: Lazareanu – Perényi, Mboussi, Hegedűs, Cornaci – Miskolczi, Ramos, Zabos (Lippai, 34.), Bárányos (Sztojkov, 61.) – Dosso (Belényesi, 64.), Apostu.

Az élcsoport:
1. DVSC-TEVA 15 pont (14-5), 2. Vasas 15 pont (14-9), 3. Szombathelyi Haladás 13 (13-5), 4. Újpest FC 13 (10-8), 5. MTK Budapest 11, 6. Kecskeméti TE-ERECO 10.

Góllövőlista
8 gólos: Tököli (Paks)
7 gólos: Bajzát (Győr)
5 gólos: Apostu (Nyíregyháza), Hercegfalvi (Honvéd), Pál A. (MTK), Zahorecz (Kaposvár)
4 gólos: Csordás (Kecskemét), Divic (Vasas), Kabát (Újpest), Oláh (Debrecen), Rajos (Haladás), Rudolf (DVSC), Tóth M. (DVTK)