Svédország-Magyarország – percről percre

Noha a magyar labdarúgó-válogatott az első félidőben jobban játszott a svédeknél, végül 2-1-es vereséget szenvedett stockholmi vb-selejtezőn.

Világbajnoki selejtező, 1. csoport:
Svédország-Magyarország 2-1 (0-0)
Stockholm, Rasunda Stadion. V.: Meyer (német)
Gól: Källström (55.), Holmén (64.), ill. Rudolf (93.)
Svédország: Isaksson – M. Nilsson, P. Hansson, Mellberg, Majstorovic – Andersson, Holmén, Källström, S. Larsson – H. Larsson, Ibrahimovic (Rosenberg, 80.)
Magyarország: Babos – Szélesi, Bodor (Dzsudzsák, 80.), Juhász R., Vanczák – Gera, Vadócz, Dárdai (Rudolf, 70.), Hajnal – Torghelle, Huszti

Vége a találkozónak.

93. perc: Juhász adott középre a jobb oldalról, érkezett Rudolf és közelről mellel (!) a kapu közepébe juttatta a labdát. (2-1)

91. perc: Dzsudzsák éles szögből lőtt kapu mellé.

88. perc: Gera átadása után Torghelle került helyzetbe, 7 méterről lőni próbált, a labda egy védőről szögletre vágódott.

87. perc: Hajnal is besárgult.

85. perc: újra Holmén került helyzetbe, de Babos önfeláldozóan vetődött ki, s mentett a svéd játékos elől.

64. perc: Henrik Larsson tálalt Holménhez, aki átvette a labdát, majd 10 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. (2-0)

60. perc: Källström távoli lövését Babos biztosan stoppolta le.

55. perc: Henrik Larsson baloldali beadása után Källström a Babost megelőzve 6 méterről a hálóba fejelt. (1-0)

51. perc: Majstorovic fejesét Babos bravúrral védte.

49. perc: Vadócz 21 méterről kínálta meg Isakssont. A kapusról elsőre kijött a labda, de ezután magához ölelte.

47. perc: Torghelle került helyzetbe, de átengedte a labdát a mellette érkező Husztinak. A németországi légiós visszagurított Gera elé, aki végre lőtt. Isaksson biztosan fogta a labdát.

46. perc: Henrik Larsson 10 méterről, jobbról vette célba a kaput, a labda azonban elakadt az egyik magyar védőben.

46. perc: újra játékban a labda.

45. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: kavarodás a svéd kapu előtt. Vadócz fejese után Nilssonról vágódott le a labda, majd felszabadítottak a hazaiak.

40. perc: Gera 18 méterről, estében lőtt kapura, Isakssont azonban nem lepte meg a pattogó labda, vetődve védett.

37. perc: Ibrahimovicnak villant a sárga.

Gera Zoltán akcióban (MTI/EPA)

35. perc: Ibrahimovic végzett el egy szabadrúgást a 16-os bal sarkánál, de a sorfalból kiugró Dárdait találta telibe.

34. perc: Gera lerántásért sárga lapot kapott.

32. perc: Vadócz próbált meg ollózni a svéd kapu előtt – a mozdulat szép volt, de teljesen eredménytelen. Sajnos.

28. perc: Torghelle passza után Vadócz 18 méterről a kapu bal oldalát célozta meg, Isaksson azonban elvetődve védett.

26. perc: Hajnal ívelt középre szabadrúgából. Helyzet nem lett a dologból, a svéd védők könnyedén felszabadítottak.

20. perc: Källström éles szögből tesztelte Babost, aki jól vizsgázott: a jobb alsó sarok elől szögletre ütötte a labdát.

19. perc: Huszti mintegy 25 méterről végzett el egy szabadrúgást – nem sokkal a léc fölé durrantott.

17. perc: Gera veszélyesen ívelt középre a jobb oldalról, Torghelle érkezett is a kapu elé, de Mellberg résen volt, és a magyar csatár elől szögletre csúsztatta a labdát.

13. perc: Dárdai távolról, 25 méterről próbálkozott, de lapos, erőtlen lövése méterekkel elkerülte a svéd kaput.

8. perc: Isaksson rossz kirúgása után Torghelle elé került a labda, a csatár meglepte az „ajándék”, így odalett a lehetőség.

3. perc: Källström szabadrúgása után Henrik Larsson megcsúsztatta a labdát, de középen egyetlen svéd sem érkezett, így a magyar együttes jöhetett kirúgással.

1. perc: a magyar csapata kezdte a mérkőzést.