A férfi kosarasok kikaptak Olaszországban

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 75-68-as vereséget szenvedett az olaszországi Porto San Giorgióban az Eb-selejtező hatodik fordulójában.

Mészáros Lajos együttese – amely augusztusban 68-64-re verte az olaszokat Szolnokon – már a nyitónegyedben tetemes hátrányba került, és mivel a 36 éves Sitkuén, valamint Némethén kívül nem akadt kiemelkedő teljesítmény.

A folytatásban a feljavuló védekezés révén csökkent a különbség, ugyanakkor a tarthatatlan Amoroso, illetve annak pontjai miatt a nagyszünetben 37-27 volt az állás.

Fordulás után a vendég magyarok folytatták a felzárkózást, a brillírozó Németh ontotta a kosarakat, így 30 perc elteltével már csak 6 pont volt a két csapat közötti differencia (55-49).

Olaszországban elbukott a magyar csapat (MTI)

Két megnyert negyedet követően az utolsóban Kámán duplájával egyenlített a magyar alakulat (57-57), de a vezetést egy 6-0-s hazai roham miatt nem sikerült átvenni, ráadásul a Bulgária ellen győztes kosarat dobó Fodor kipontozódott.

Két és fél perccel a vége előtt ismét 10 ponttal megléptek az olaszok, innen pedig már nem volt visszaút. A magyarok szombaton a szerbeket fogadják Szombathelyen.