A magyar kosarasok kikaptak Szerbiában

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 34 pontos vereséget szenvedett Szerbia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

A szerbek igyekeztek nem a véletlenre bízni a győzelmet, ennek megfelelően meggyőző játékkal kezdték a mérkőzést és az első negyed végére tízpontos előnyre tettek szert.

A második tíz percben a magyar válogatottnak jobban sikerült tartani a lépést az ellenféllel, de valójában csak az eredmény után futottak Báderék. A félidőben 44-32-es szerb vezetést mutatott az eredményjelző.

Báder Márton volt a magyar csapat legeredményesebbje (MTI)

Báder Márton volt a magyar csapat legjobbja (MTI)

Horváth Imre szövetségi edző a nagyszünetben igyekezte felrázni csapatát, aminek meg is lett az eredménye.

Igaz, egyenlíteni nem sikerült, de a harmadik negyedben a magyarok egy ponttal jobbnak bizonyultak a házigazdáknál.

A mindent eldöntő utolsó játékrészre a szerbek nagyon felszívták magukat és nem engedték ki a kezükből a győzelmet, ráadásul Sitku Ernő elkövette ötödik személyi hibáját is, így el kellett hagynia a játékteret.

A vereség ellenére kiemelkedő teljesítményt nyújtott a 16 ponttal és 12 lepattanóval záró Báder Márton, valamint a 15 pontig jutó Németh István.

Európa-bajnoki selejtező
A csoport, 3. forduló:

Szerbia-Magyarország 94-60 (27-17, 17-15, 19-20, 31-8)
Magyar pontszerzők: Báder 16, Simon B. 15, Németh 11, Trepák 6, Fodor, Sitku, Kámán, Horváth 3-3
A csoport másik mérkőzésén:
Olaszország-Finnország 88-80 (18-15, 23-21, 21-18, 26-26)

A csoport állása:
1. Szerbia 4/2, 2. Bulgária 4 pont/2 mérkőzés, 3. Olaszország 4/3, 4. Magyarország 4/3, 5. Finnország 2/2