A francia kézilabdacsapat a trónon

A francia válogatott nyerte a pekingi olimpia férfi kézilabdatornáját, miután a döntőben magabiztosan, öt góllal nyert az izlandiak együttese ellen.

Az esélyesebb francia válogatottra egészen 4-4-ig tapadt az olimpiai döntőig nagy meglepetésre eljutó izlandi csapat, ám a folytatásban öt percig „elfelejtett” gólt szerezni, nem úgy a franciák, akik egy 5-0-ás rohammal megléptek (9-4).

Ami kapura ment, az szinte be is akadt a franciáknál: Nikola Karabatic négy lövés, négy gól mutatójánál aligha lehetett volna jobbat produkálni. A francia sztár egyébként az egész meccsen csak egyetlen lövést hibázott, végül nyolc góllal zárt.

Nikola Karabatic győzelemre vezette a franciákat (EPA)

Az ötgólos különbség a megmaradt a szünetig, majd a második félidőben nőtt is a franciák előnye, a 40. percben 21-12-nél már kilenc volt közte Öt perccel a vége előtt pedig hat (26-20).

A pekingi játékok utolsó, 302. aranyérmét megkaparintó Franciaország viszonylag
könnyű győzelemmel (28-23 lett a vége) először lett olimpiai bajnok a sportág történetében.

Izland teljesítménye is minden dicséretet megérdemel, az északi ország ugyanis 1956 után először szerzett ezüstöt olimpián – Melbourne-ben Vilhjálmur Einarsson hármas ugró állhatott fel a dobogó második fokára. Azóta két bronz jött össze az izlandiaknak, és az első aranyra továbbra is várniuk kell.

A harmadik helyet Spanyolország szerezte meg, miután a kisdöntőben hat góllal legyőzte a címvédő Horvátországot.