Élet-Stílus

Péntek lehet az első aranynap

admin
admin

2008. 08. 21. 19:00

Pénteken megszülethetnek az első magyar aranyérmek a pekingi nyári olimpián - a kajak-kenusok ugyanis az érmekért lapátolnak már. A férfi vízilabda-válogatott Montenegróval mérkőzik a döntőért.

Ezen a napon 21 számban avatnak bajnokot. A kajak-kenu 1000 méteres döntőiben és a női 500 m K-4 fináléjában egyaránt érintettek a magyarok.

Janics Natasa, Kovács Katalin, Szabó Gabriella és Kozák Danuta (MTI)

Janics Natasa, Kovács Katalin, Szabó Gabriella és Kozák Danuta (MTI)

Négy egység igen komoly dobogós reményekkel száll vízre: C-1-ben Vajda Attila, K-2-ben Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor, K-4-ben Sík Márton, Vereckei Ákos, Beé István és Bozsik Gábor.

A Kovács Katalin, Szabó Gabriella, Kozák Danuta és Janics Natasa összetételű kvartett 500 méteren indul harcba az aranyéremért. A kajakos Benkő Zoltántól és a Kozmann György, Kiss Tamás kenu-kettestől meglepetés lenne, ha az első háromban végezne.

A női öttusázók egyéni versenyében a címvédő Vörös Zsuzsanna, illetve Gyenesei Leila próbálja meg feledtetni a férfiak balszerencsés szereplését. A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a döntőbe jutásért az Európa-bajnok Montenegróval találkozik.

Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor (MTI)

Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor (MTI)

Atlétikában az 50 km-es gyaloglásban Czukor Zoltán képviseli a magyar színeket. Az olimpia programjában először szereplő BMX-kerékpár versenyeit a szakadó eső miatt csütörtökről péntekre halasztották, a női mezőnyben Hódi Anikó a magyar induló.

—-Pénteki program—-

Augusztus 22., péntek (éremosztás 21 számban):
ASZTALITENISZ (Pekingi Egyetem, Sportcsarnok) – 1
4 (10): női egyes elődöntő
7:30 (13:30): férfi egyes negyeddöntő
13:30 (19:30): női egyes bronzmeccs és DÖNTŐ

ATLÉTIKA (Nemzeti Stadion)- 7
1:30 (7:30): férfi 50km gyaloglás – DÖNTŐ – CZUKOR ZOLTÁN
3 (9): férfi tízpróba – 110m gát (6)
4 (10): férfi tízpróba – diszkosz (7)
5:25 (11:25): férfi tízpróba – diszkosz (7)
6:55 (12:55): férfi tízpróba – rúdugrás (8)
13 (19): férfi tízpróba – gerelyhajítás (9)
13:20 (19:20): női távolugrás – DÖNTŐ
13:40 (19:40): női 4x400m váltó – selejtező
13:55 (19:55): férfi rúdugrás – DÖNTŐ
14:10 (20:10): férfi 4x400m váltó – selejtező
14:15 (20:15): férfi tízpróba – gerelyhajítás (9)
14:40 (20:40): női 5000m – DÖNTŐ
15:15 (21:15): női 4x100m váltó – DÖNTŐ
15:40 (21:40): férfi tízpróba (1500m – utolsó) – DÖNTŐ
16:10 (22:10): férfi 4x100m váltó – DÖNTŐ

BASEBALL (Baseball Stadion, Vukoszung)
4:30 (10:30): Koreai Köztársaság-Japán – elődöntő
12 (18): Kuba-Egyesült Államok – elődöntő

BMX-KERÉKPÁR (Laosan BMX-pálya) – 2
3 (9): női elődöntő – HÓDI ANIKÓ, férfi elődöntő
4:30 (10:30): női és férfi – DÖNTŐ

GYEPLABDA (Gyeplabda Stadion, Olimpiai Központ) – 1
2:30 (8:30): Dél-afrikai Köztársaság – Új-Zéland – 11. helyért
5 (11): Ausztrália – Nagy-Britannia – 5. helyért
12 (18): Németország-Argentína – a 3. helyért
14:30 (20:30): Kína-Hollandia – DÖNTŐ

KAJAK KENU (Sunji Evezős és Kajak-kenu Pálya) – 6
9:30 (15:30): férfi K-1 1000 m – DÖNTŐ – BENKŐ ZOLTÁN
9:45 (15:45): C-1 1000 m – DÖNTŐ – VAJDA ATTILA
10:20 (16:20): női K-4 500 m – DÖNTŐ – MAGYARORSZÁG (KOVÁCS KATALIN, SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, JANICS NATASA)
10:35 (16:35): férfi K-2 1000 m – DÖNTŐ – KAMMERER ZOLTÁN, KUCSERA GÁBOR
11:05 (17:05): C-2 1000 m – DÖNTŐ – KOZMANN GYÖRGY, KISS TAMÁS
11:20 (17:20): férfi K-4 1000 m – DÖNTŐ – MAGYARORSZÁG (SÍK MÁRTON, VERECKEI ÁKOS, BEÉ ISTVÁN, BOZSIK GÁBOR)

KÉZILABDA (Nemzeti Csarnok):
férfiak:
6 (12): Oroszország-Dánia – az 5-8. helyért
8:15 (14:15): Lengyelország-Koreai Köztársaság – az 5-8. helyért
12 (18): Franciaország-Horvátország – elődöntő
14:15 (20:15): Izland-Spanyolország – elődöntő

KOSÁRLABDA (Olimpiai Kosárlabdacsarnok, Vukoszung)
férfiak:
14 (20): Spanyolország-Litvánia – elődöntő
16:15 (22:15): Egyesült Államok-Argentína – elődöntő

LABDARÚGÁS (Sanghaji Stadion)
férfiak:
13 (19): Belgium-Brazília – a 3. helyért

MŰUGRÁS (Nemzeti Úszóközpont)
13 (19): férfi toronyugrás 10 m – selejtező

ÖKÖLVÍVÁS (Munkás Sportcsarnok)
7:30 (13:30): 51, 57, 64, 75, 91 kg – elődöntők
51 kg – elődöntő: 7:30 (13:30) és 7:46 (13:46)
64 kg – elődöntő: 8:31 (14:31) és 8:46 (14:46)
13 (19): 48, 54, 60, 69, 81, +91 kg – elődöntők
48 kg – elődöntő: 13 (19) és 13:16 (19:16)
60 kg elődöntő: 14:01 (20:01) és 14:16 (20:16)
81kg elődöntő: 15:01 (21:01) és 15:16 (21:16)

ÖTTUSA (Vívócsarnok, Jingtung Uszoda, Olimpiai Sportközpont Stadionja) – 1
NŐI VERSENY – VÖRÖS ZSUZSANNA, GYENESEI LEILA
2:30 (8:30): lövészet
4 (10): vívás
8:30 (14:30): úszás
11 (17): lovaglás
14 (20): futás

RITMIKUS GIMNASZTIKA (Pekingi Műszaki Egyetem, Sportcsarnok)
13:30 (19:30): egyéni összetett és csapat – selejtezők

RÖPLABDA (Műszaki Intézet, Sportcsarnok/Fővárosi Fedett Csarnok)
férfiak:
6:30 (12:30): Egyesült Államok-Oroszország – elődöntő
14 (20): Olaszország-Brazília – elődöntő

STRANDRÖPLABDA (Csaojang Park Strandröplabda Pálya) – 1
3 (9): férfi bronzmeccs és DÖNTŐ

TEKVONDÓ (Tudomány és Technológiai Egyetem, Sportcsarnok) – 2
3 (9): női 67 kg és férfi 80 kg – selejtezők
9 (15): női 67 kg – DÖNTŐ és férfi 80 kg – DÖNTŐ

VÍZILABDA (Jingtung Uszoda, Olimpiai Sportközpont)
férfiak:
3:30 (9:30): Kanada-Kína – a 11. helyért
4:50 (10:50): Ausztrália-Olaszország – a 7-10. helyért
11 (17): Németország-Görögország – a 7-10. helyért
12:20 (18:20): MAGYARORSZÁG-Montenegró – elődöntő
13:40 (19:40): Egyesült Államok-Szerbia – elődöntő

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

JERUSALEM, ISRAEL - DECEMBER 11:  Protesters burn a poster of U.S. President Donald Trump in front of the Damascus Gate at the entrance to the Old City on December 11, 2017 in Jerusalem, Israel. In an already divided city, U.S. President Donald Trump pushed relations in the city to breaking point after making the announcement to recognize Jerusalem as Israel's capital.  (Photo by Chris McGrath/Getty Images)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.