Gólgazdag döntetlen Montenegró ellen

A szeptemberi Dánia és Svédország elleni világbajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott Montenegróval a Puskás Ferenc Stadionban.

Lendületesen kezdett a magyar együttes, amely már a második percben megszerezhette volna a vezetést.

Az iram azonban gyorsan csökkent és a színvonal sem volt magas, érthetetlen átadási és helyezkedési hibák jellemezték a vendéglátók játékát.

Veszélyes helyzetet csak a vendégek óriási hibája után sikerült kialakítani, igaz a montenegróiak is csak akkor kerültek helyzetbe, ha a magyar védőktől kaptak labdát. A 29. percben előnyhöz jutott a házigazda, amely után pár percig jól is játszott, de a játékrész végén a látogatók tizenegyesből egyenlítettek.

Prioskin és Huszti örül a magyar vezető gól után (MTI)

Priskin és Huszti örül a magyar vezető gól után (MTI)

A második 45 percet a vendégek kezdték aktívabban és hamar a vezetést is megszerezték. A bekapott gól felébresztette a magyar együttest, amely Hajnal remek alakításával hamar egyenlített.

A folytatás kiegyenlített, az első félideinél kicsit magasabb színvonalú küzdelmet hozott. Jovetics találatával ismét a vendégek vezettek, akik a hátralévő időben magabiztosan őrizték előnyüket, egészen a 87. percig, amikor a Halmosi ellen megítélt tizenegyesből Hajnal egyenlített.

Vanczák és Vucsinics harca a labdáért (MTI)

A találkozó során a magyar szurkolók közül egy 50-60 tagú csoport a találkozó jelentős részében Romániát szidalmazó rigmusokat skandált, a műsorközlő egyszer sem szólította fel ezt a társaságot tevékenysége befejezésére.

Erwin Koeman szövetségi kapitány csapata legközelebb szeptember 6-án Dánia, majd 10-én Svédország ellen lép pályára vb-selejtező mérkőzéseken.

Fontosabb pillanatok

I. félidő:
29. perc: Tóth passzolt Priskinhez és a támadó 15 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát (1-0).
45. perc: Juhász küzdött Vucsiniccsel a labdáért, a tizenhatoson belül mindkét játékos a földre került, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Jovetics a jobb alsó sarokba lőtte, Babos beleért a labdába, de menteni nem tudott (1-1).

Dzsudzsák próbál ellépni Zverotics mellett (MTI)

II. félidő:
52. perc: egy keresztbeívelés után Jovetic lőtt kapura, Babos kiütötte a labdát, amit Vukcsevics kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (1-2).
55. perc: Vadócz beadása után Hajnal mellel két védő között maga elé tette a labdát, majd 12 méterről a bal sarokba helyezett (2-2).
68. perc: Jovetics tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre és a beadásra helyezkedő Babost becsapva a rövid sarokba lőtte a labdát (2-3).
87. perc: Halmosi ugrott ki a tizenhatoson belül, eltolta a labdát Polekszics mellett, aki elhúzta a magyar játékos lábát. A megítélt büntetőt Hajnal a bal felső sarokba lőtte (3-3).

nyilatkozatok

Erwin Koeman, a magyar válogatott kapitánya:
“Nagyon hasznos
mérkőzést játszottunk, láttam jó dolgokat és rosszakat is, melyeken
javítanunk kell. Montenegró erős ellenfél volt, rengeteg gondot okoztak
nekünk. A második félidőben a cseréknek is lehetőséget akartam adni,
hogy mindenkit láthassak a dánok elleni világbajnoki selejtező előtt.
Ma nem tetszett, hogy keveset beszéltek egymással a játékosok,
ellenfelünknél sokkal jobb volt a kapcsolat a csapatrészek között.