Görbiczék kikaptak az oroszoktól

A már negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott súlyos vereséget szenvedett a világbajnok Oroszországtól a pekingi olimpián, és így már biztosan nem lehet csoportelső.

A szokásosan remek hangulatú, “ria, ria, Hungária” rigmustól hangos arénában ezúttal kissé foghíjasak voltak a lelátók, de erről aligha az Olimpiai Sportközpont Csarnokban már otthonosan mozgó magyar szurkolótábor tehetett.

A térdsérüléssel kidőlt Anna Karejeva nélkül felálló oroszok kezdtek jobban, Tóth Tímea csak az ötödik percben, 0-3-nál tudott válaszolni. Görbicz csípőből elengedett bombája rövid időre csökkentette a különbséget, a válogatottban már 400 gól felett járó Posztnova pedig csakhamar három találatot jegyzett.

Csak a mezőnyben volt nagy a harc: Bliznova és Szűcs Gabriella küzd a labdáért (MTI)

A vb-címvédő a 19. percben már négy hetesnél tartott – ebből kettő kimaradt -, ám magyar részről az első Görbicznek köszönhetően a 10-11-et jelentette. Sőt, Tóth negyedik gólja révén már a döntetlent mutatott az eredményjelző. A 25. percben ismét csak Görbicz szemtelen csavarjával először vezetett a Hajdu-gárda (13-12), ám a szünetben már 15-16 volt az állás.

Fordulás után beleerősített a kiállítások nélkül játszó ellenfél, két magyar találatra – főként a mindenhonnan tüzelő Posztnova révén – öt érkezett. Mivel a piros-fehér-zöldek 14 perc alatt mindössze háromszor “zörgették meg” az orosz kaput, nemsokára 18-24 állt a táblán. Ez a szakasz sorsdöntőnek bizonyult, mivel a Trefilov-tanítványok innen nem engedték ki a kezükből az irányítást, sőt, az 54. percben tíz góllal megléptek (20-30).

Tóth Tímea négy gólnál megragadt (MTI)

A hajrára – Szűcs szép megmozdulásai ellenére – már nem maradtak izgalmak, az oroszok végül sima győzelmet arattak.

A magyarok vasárnap a dél-koreaiakkal találkoznak, tét a csoport második helye.

nyilatkozatok

Hajdu János szövetségi kapitány:
“Sok hibával támadtunk, a második félidőben pedig lefutottak minket, s az átlövőik ellen sem volt ellenszerünk. Az oroszok az utóbbi négy vb-ből hármat megnyertek, itt az olimpián nem őket kell legyőznünk. Féltem ettől a találkozótól, mert ilyen átlövők ellen kevés a védekezésünk. Ha Koreát megverjük, még a második helyen végezhetünk.”
Pálinger Katalin:
“Ilyen a mai kézilabda, de ne felejtsük el, hogy az oroszok a világbajnokok. Akkor nyerhettünk volna, ha mindenki 120 százalékot nyújt, de ez ma elmaradt. Van még egy esélyünk, hogy a csapat jó eredményt érjen el a csoportban, megpróbálunk élni vele.”

Kézilabda-torna

Csoportkör, 4. forduló
B-csoport:
Oroszország-Magyarország 33-24 (16-15)
Peking, 1000 néző
Magyarország: Pálinger Katalin – Kovacsicz Mónika, Tomori Zsuzsanna 1, Szamoránsky Piroska 1, Tóth Tímea 4, Görbicz Anita 6/3, Vérten Orsolya 4, csere: Hornyák Ágnes 1, Ferling Benadett 2, Bódi Bernadett 2, Szűcs Gabriella 3
Orosz gólszerzők: Posztnova 8, Poljonova 5, Bliznova 5, Sipilova 3, Turej 3, Uszkova 2, Dmitrijeva 2, Marennyikova 2, Andrjusina 1, Romenszkaja 1, Poltorackaja 1
Hétméteres: 7/3, illetve 4/3
Kiállítás: 4, illetve 6 perc
A B-csoport további mérkőzésein:
Svédország-Németország 27-26 (13-13)
Brazília-Koreai Köztársaság 33-32 (17-12)
Az állás:
1. Oroszország 7 pont (118-96), 2. Koreai Köztársaság 5 (122-105), 3. Magyarország 5 (107-109), 4. Brazília 3 (102-112), 5. Németország 2 (94-104), 6. Svédország 2 (98-115)

Az állás:
1. Norvégia 8 pont (130-83), 2. Románia 8 (127-88), 3. Franciaország 4 (103-107), 4. Kína 2 (101-117), 5. Kazahsztán 2 (85-113), 6. Angola 0 (85-123)