Kikapott a címvédő Horvátország

Megszakadt a címvédő Horvátország veretlenségi sorozata - Dzombáékat a franciák győzték le. Hatalmas gödörből kikecmeregve nyertek a dánok, az eddig remek izlandiak viszont betliztek.

A továbbra is a spanyolok elleni első találkozón megsérülő Balic nélkül felálló horvátok kissé elbambulták a franciák elleni csoportderbi első félidejét. Csupán 1-1-ig álltak egyenlően a felek, a Narcisse és Bertrand Gille által húzott franciák kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre.

Bertrand Gille volt a franciák legjobbja (AP)

Térfélcsere után feljavultak Voriék, sőt, Lackovic góljával 17-16-ra vezettek is, ám a hajrában Gille testvérek négy és Gouigou góljára csak Vori tudott válaszolni, s ezzel el is dőlt a találkozó.

A csoport másik két találkozóján a spanyolok különösebb megerőltetés nélkül lépték le a kínaiakat. A lengyelek hátrányból fordítva, elsősorban Jachlewski és Jurecki remekélésének köszönhetően (a duó szerezte a lengyelek utolsó hat találatát) a hajrában gyűrték le a lelkes brazilokat.

A B-csoportban az Európa-bajnok dánok megszerezték első győzelmüket. Nem akárhogyan.

Az oroszok a találkozó nagy részében előnyben voltak, sőt, az utolsó tíz percet háromgólos fórral kezdték. A dánok azonban magukra találtak, és Boldsen átlövésével a 60. percben egyenlítettek. Ezzel még nem volt vége: az utolsó pillanatokban Hansen egy időntúli szabaddobásból a győztes gólt is meg szerezte.

Orosz összeomlás a végén: Csernoivanov és Kovaljov (AP)

Az eddig makulátlan izlandiak kikaptak a korábban a németektől vereséget szenvedő koreaiaktól, így a körbeverés nyomán a hármas négy-négy ponttal vezeti a B-csoportot, míg az oroszok nagy bajba kerültek, hisz jelenleg nincsenek továbbjutást érő helyen.

Kézilabda-torna

Férfiak
Csoportkör, 3. forduló
A csoport:
Lengyelország-Brazília 28-25 (14-15)
Legjobb dobók: Jurecki 6, Tluczynski 6/3, Tkacuyk 4 ill. Ribeiro 7/1, Bortolini 5
Spanyolország-Kína 36-22 (16-12)
Legjobb dobók: Tomas 7, Lozano és J. Garcia 6-6 ill. Cuj Liang 5, Hao 4
Franciaország-Horvátország 23-19 (11-9)
Legjobb dobók: B. Gille 7, Narcisse 4 ill. Dzomba 5/4, Vori 4
Az állás:
1. Franciaország 6 pont, 2. Horvátország 4 (83-66), 3. Lengyelország 4 (90-74), 4. Spanyolország 4 (95-82), 5. Brazília 0 (65-95), 6. Kína 0 (60-102)

Az Izland-Korea összecsapáson is hatalmas volt a harc (AP)

Az állás:
1. Izland 4 pont (87-82), 2. Németország 4 (81-79), 3. Korea 4 (76-78), 4. Dánia 3 (78-78), 5. Oroszország 2 (83-85), 6. Egyiptom 1 (73-76)