Görbiczék lehajrázták a németeket

A magyar női kézilabda-válogatott remek hajrával 25-24-re legyőzte Németországot a pekingi olimpia csoportmérkőzéseinek harmadik fordulójában.

A mintegy 200 fős magyar szurkolótábor jóvoltából Hajdu János szövetségi kapitány csapata – amely eddig legyőzte a svédeket, majd döntetlent játszott a brazilokkal – ezúttal is már a kezdés előtt tudhatta, hogy “itthon van”.

A piros-fehér-zöldben úszó lelátón megjelent a teniszező Szávay Ágnes, a párbajtőröző Boczkó Gábor és a tornász Böczögő Dorina is.

Tóth Tímea bombagólja adta meg az alaphangot, majd az egyenlítő találatot követően Vérten volt eredményes. Görbicz emberhátrányból is betalált, csakhogy az egy-egy vereségnél, illetve győzelemnél tartó németeknek mindenre volt válaszuk.

Tóth Tímea adta meg az alaphangot (MTI)

Az ellenfél 4-3-as vezetésénél percekre megmerevedtek az álláspontok – Pálinger remekül védett -, de egyenlítés helyett ismét Krause “köszönt be”.

Görbicz büntetője újra csak a szépítéshez volt elég (5-6), majd Melbeck bevágta második, Krause pedig harmadik gólját. A 18. percben már 10-5 állt az eredményjelzőn, ekkor Hajdu János időt kért. A várt fordulat be is következett: sorozatban öt magyar találattal sikerült utolérni a riválist. Egy újabb rövidzárlat miatt azonban a félidőben 12-14 volt az állás.

Szünet után a tarthatatlan Krause jóvoltából ismét öt gólra nőtt a különbség, az első magyar találatra hat percet kellett várni.

A szélvészgyors németek rendre leindították a magyar együttest, amely csak másodpercekre tudott faragni a hátrányán. A játékrész derekán aztán megtört a jég, a remek formában játszó Görbicz vezérletével – no meg néhány szép Pálinger-hárítással – a 48. percben már csak 22-21 volt “oda”.

Tomorit igencsak szorongatták a németek (MTI)

Az újabb egyenlítés Bódi révén jött össze (23-23), majd mindkét oldalon egy-egy kihagyott hetes jelezte a feszültséget. Görbicz, Tóth, majd Bódi találta el a kapufát, de a hőn áhított vezetés csak az utolsó percben, Görbicz büntetőjével valósult meg (25-24).

A hajrában Tomorit kiállították, de az ellenfél két támadást is elhibázott, így a Hajdu-gárda begyűjtötte második diadalát is Pekingben. A magyarok következő ellenfele a világbajnok Oroszország lesz pénteken.

Nyilatkozatok

Hajdu János szövetségi kapitány:
“Jó volt, hogy hátrányba kerültünk, mert ez fokozta a harci kedvet és a bírók is felpaprikáztak minket. Kockáztattam azzal, hogy három embert cseréltem támadásban és védekezésben, kaptunk is emiatt egy-két gólt, de így pihent játékosok tudtak támadni és védekezni. Pálinger rosszul kezdett, ezért leültettem egy kicsit, ezt jót tett neki, a végére elkapta a ritmust, akárcsak Tóth Tímea.”
Görbicz Anita:
“A csapatszellem, a küzdeni tudás diadala volt ez. A németek elég agresszíven védekeztek, a végére mi is felvettük a kesztyűt. A sérülésemet már egyáltalán nem érzem.”
Tóth Tímea:
“Nagyon együtt volt a csapat, érződött, hogy erősebbek vagyunk a németeknél. Keményen harcoltunk támadásban és védekezésben is.”
Pálinger Katalin:
“Örülök, hogy így tudtunk nyerni, ez mutatja a csapat erejét. Nem lehet tudni, ebben a csoportban ki ver meg kit, Oroszország és Korea ellen is meg kell próbálni győzni.”
Ferling Bernadett:
“Remélem, ez a csapat igazi arca, mindenki játszott és küzdött. Fontos volt, hogy a végére Tóth Tímea is elkapta a fonalat. Kicsit eldurvult a mérkőzés, mert nagy volt a tét, s mindkét együttes keményen küzdött.”

Női kézilabda-torna, csoportkör, 3. forduló

b-csoport

Magyarország-Németország 25-24 (12-14)
Peking, 1000 néző
Magyarország: Pálinger Katalin – Kovacsicz Mónika, Tomori Zsuzsanna 3, Szamoránsky Piroska 1, Tóth Tímea 4, Görbicz Anita 9/3, Vérten Orsolya 5, csere: Hornyák Ágnes 1, Ferling Benadett 1, Bódi Bernadett 1, Szűcs Gabriella
Német gólszerzők: Krause 9/3, Melbeck 4, Hering 3, Baumbach 3, Worz 2, Jurack 1, Müller 1, Neukamp 1
Hétméteres: 4/3, illetve 4/3
Kiállítás: 14, illetve 8 perc

A csoport további mérkőzésein:
Oroszország-Brazília 28-19 (12-10)
Legjobb dobók: Poltorackaja 6, Posztnova 5 ill.Nascimento 5

Koreai Köztársaság-Svédország 31-23 (18-13)
Legjobb dobók: An-jungva 7, Pak-csungji 7, Hong 6/4 illetve Boson 6, Ahlm 6/1

Az állás:
1. Korea 5 (90-72), 2. Oroszország 5 (85-72), 3. Magyarország 5 (83-76), 4. Németország 2 (68-77), 5. Brazília 1 (69-80), 6. Svédország 0 (71-89)

Szűcs Gabriella is kitett magáért (MTI)

A-csoport:

Románia-Franciaország 34-26 (17-13)
Legjobb dobók: Maier 11, Neagu 5, Stanca 4, Elisei 4/3 illetve Tervel 6, Herbrecht 4

Kína-Angola 32-24 (14-12)
Legjobb dobók: Liu 7, Liu-jun 6/5, Vang-sasa 6 illetve De Almeida 8

Norvégia-Kazahsztán 35-19 (14-10)
Legjobb dobók: Lybekk 5, Nyberg 5/2, Noestvold és Johanssen 4-4 illetve Portova 5

Az állás:
1. Norvégia 6 pont (96-59), 2. Románia 6 (99-65), Franciaország 4, Kína 2, Kazahsztán 0 (56-87), 6. Angola 0 (62-95)