Argentin csúcs Messi nélkül

Az egy fordulóval korábban továbbjutott argentin-brazil-olasz trióhoz három afrikai csapat csatlakozott szerdán, míg a negyeddöntőben folytathatják a hollandok és a belgák is.

Az argentinokra és a brazilokra – az előző fordulók alapján – könnyed mérkőzés várt, s a dél-amerikaiak nem csalódtak. Az argentinok mestere, Sergio Battista legtöbb ászát, így Messit, Agüerót, Riquelmét és Garayt pihentette, de Lavezziék így is megoldották a problémát. Előbb a Napoli támadója talált be büntetőből, majd Buonanotte szabadrúgásból csavart Sztojkovics kapujába.

Kobe Bryant hiába várta Messi játékát - így foglalkozott a rajongókkal is (AP)

Kobe Bryant hiába várta Messi játékát – így jutott ideje a rajongókra (AP)

A pekingi Munkások-stadion mintegy 53 ezer nézője – a sorok között a futballfanatikus, de az uszodában a világcsúccsal nyerő olasz Federica Pellegrinit már korábban megcsodáló Kobe Bryanttel – hiába várt Messire, ellenben a QHD-stadionban összegyűlt több mint harmincezer néző megcsodálhatta a brazilok gurigázását, Dunga ugyanis valamennyi ászát bevetette a házigazdák ellen.

Laza és barátságos 3-0 lett a vége – a brazilok három meccsükön úgy értek el 9 gólt, hogy egyet sem kaptak, viszont figyelmeztető jel, hogy a szintén továbbjutó belgák ellen nem egyszer alárendelt szerepben játszottak.

Ronaldinho futballakadémiája: a padsorban a fél kínai válogatott (Getty)

A brazilokhoz hasonlóan az olaszok sem tartalékoltak – igaz, a biztos továbbjutás tudatában nem is erőltették a játékot.

A 15. percben könnyen hátrányba kerülhettek volna, azonban a Bochetti kezesése nyomán megítélt büntetőt (Chedjou lőtt) Viviano kivédte – úgy tűnik, megvan a büntetőölő Toldo és Buffon utódja.

A 39. percben a Nocerino kezére lépő Mandjeket kiállították, s onnantól a meccs leült. Az olaszok nem akartak, a kameruniak nem tudtak kibontakozni, az utolsó tíz percet méla passzolgatással mulatták a felek.

A kameruniakhoz csatlakozott az argentinok mögött végző Elefántcsontpart, valamint Nigéria is. Utóbbinak volt nehezebb dolga, bár az amerikaiak elleni meccs jól indult: a rivális már a 3. percben megfogyatkozott.

A hajráig az afrikaiak két gólra váltották az emberelőnyt, és mégis majdnem ráfáztak. A 89. percben az amerikaiak szépítettek, majd a hajrában a felső lécet is telibe trafálták – döntetlen esetén Hollandia lett volna a búcsúzó.

Az új-zélandiak hakával búcsúztak az olimpiától (Getty)

A negyeddöntőben a hollandok a címvédő argentinokkal találkoznak, míg a brazilok azzal a Kamerunnal mérkőznek, amely 2000-ben többek között a canarinhát búcsúztatta lett olimpiai bajnok. Lesz miért visszavágni.

argentin csúcs

Olimpiai csúcsot döntött az argentin labdarúgó-válogatott, amely a játékok történetében egyedülálló módon megszakítás nélkül kilencedik mérkőzésén aratott győzelmet. Az argentinok szerdán a Szerbia elleni 2-0-ás sikerrel érték el sporttörténeti, kilencedik sikerüket. A korábbi rekordot Magyarország és Uruguay tartotta 8-8 győzelemmel.
Argentína – Crespóval és Verónnal a soraiban – utoljára Nigériától kapott ki 3-2-re az 1996-os atlantai torna döntőjében. A csapat a 2000-es sydneyi olimpiára nem jutott ki, négy évvel később 2004-ben Athénben olimpián azonban megverte Szerbia-Montenegrót (6-0), Tunéziát (2-0), Ausztráliát (1-0), Costa Ricát (4-0), Olaszországot (3-0), a döntőben pedig Paraguayt (1-0). Pekingben Elefántcsontpartot (2-1), Ausztráliát (1-0) és Szerbiát múlta felül, amivel bejutott a negyeddöntőbe. A korábbi csúcstartók közül Magyarország 1952 és 1960, Uruguay 1924 és 1928 között nyert nyolcszor megszakítás nélkül.

Labdarúgó-torna

Csoportkör, 3. forduló:
A-csoport:
Argentína-Szerbia 2-0 (1-0)
Gól: Lavezzi (13., 11-esből), Buonanotte (84.)
Kiállítva: Tosics (91., Szerbia), Rajkovics (94., Szerbia)
Elefántcsontpart-Ausztrália 1-0 (0-0)
Gól: Kalou (81.)
Végeredmény:
1. Argentína* 9 pont, 2. Elefántcsontpart* 6, 3. Ausztrália 1 (1-3), 4. Szerbia 1 (3-7)