Hercegfalvi triplájával nyert a Honvéd

Megszerezte első győzelmét a Budapest Honvéd a Soproni Liga új kiírásában: a 3. forduló nyitó mérkőzésén a Diósgyőrt verte Hercegfalvi Zoltán vezetésével.

Egy vereség (Vasas 0-1) és egy döntetlen (MTK 1-1) után először nyertek a kispestiek az új szezonban: péntek este a Diósgyőrt verték hazai pályán. Hercegfalvi mesterhármast ért el.

A hazaiak támadója a 25. percben talált be először, szabadrúgásból, 17 méterről a felső léc segítségével lőtt a Köteles kapujába. A szünet után a korábbi Honvéd-csatár Tóth Mihály fejesgóljával ugyan egalizált a Diósgyőr, ám ezután újra Hercegfalvi következett. A 61. percben Dobos átadása után kapásból talált be, majd a találkozó végén, a 92. percben már igazán nem volt nehéz dolga, az üres kapuba gurított.

Középen a meccs hőse: Hercegfalvi Zoltán (MTI)

A krónikához hozzátartozik, hogy a vendégcsapat a kispestiek második gólja után tíz emberrel játszott, miután Sebők a második sárga lapját is megkapta Vad II játékvezetőtől.

A diósgyőriek – akik a Kaposvárt legyőzték, míg a REAC-cal ikszeltek – először kaptak ki a 2008/2009-es szezonban.