Öttusa-Eb: bronzérmes a férfi váltó

Bronzérmet szerzett a Kasza Róbert, Marosi Ádám, Tibolya Péter összeállítású magyar csapat a moszkvai öttusa-Eb férfi váltóversenyében. Győztek az oroszok, a második helyen a litvánok végeztek.

A magyar csapat hullámzó teljesítményt nyújtott, lövészetben harmadik, vívásban kilencedik, úszásban második, lovaglásban nyolcadik, futásban pedig első volt.

Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány elmondta, a lövészet a helyezés ellenére nem sikerült jól, “a 267 körnél már értek el többet ezek a fiúk”.

“A vívásban nagyon sok benne maradt, de nagy körbeverés alakult ki, így ezzel sem szakadtunk le. Az úszás viszont jól sikerült” – mondta a szakvezető, majd hozzátette, a lovaglás a csapatok többségének nem jött össze.

A 3×1500 méteres futásnak harmadikként vágott neki a magyar csapat, a velük gyakorlatilag együtt startoló lengyelekkel és lettekkel a papírforma alapján nem kellett számolni, az öt másodperccel később induló, szintén jó futó cseheket pedig maguk mögött tudták tartani a Marosiék.

Kasza Róbert, Tibolya Péter és Marosi Ádám (MTI)

“A budapesti világbajnokságon nyújtott teljesítményük alapján saját magukkal szemben voltak elvárásaik a fiúknak, emiatt egy kicsit jobban izgultak a kelleténél” – értékelt a kapitány.