A királyi gárda maradt a trónon

A Real Madrid tíz emberrel, egygólos hátrányból fordtva nyert idegenben Osasuna ellen, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert, azaz címét megvédve fennállása során 31. alkalommal lett aranyérmes a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Noha a Villarreal és a Barcelona is nyert, a Getafe (2-0), illetve a Valencia ellen (6-0), a Real Madrid abban a tudatban lépett pályára Pamplonában, hogy amennyiben bezsebeli a három pontot, a bajnoki címeinek rovatába a 31. strigulát is behúzhatja.

Gonzalo Higuain - az aranyember (Galéria)

Gonzalo Higuain – az aranyember (Galéria)

A szakadó esőben lejátszott találkozó első félidejében nem született gól, a pályán kiegyenlített küzdelem zajlott. A fordulást követően Fabio Cannavaro nehéz helyzetbe hozta a csapatát, miután hátulról felrúgta ellenfelét, megkapta második sárga lapját is. A Real ugyanakkor még emberhátrányban is megszerezhette volna a vezetést, ha egy kicsit szerencsésebb, ám így Wesley Sneijder emelése a felső lécen csattant, míg átellenben az Osasuna egy meg nem adott gólig jutott.

A hazai csapat a hajrában aztán szerzett egy szabályosat is: a 83. percben Gabriel Heinze kézzel stoppolt le egy beadását, és a teljesen jogosan megítélt büntetőt Francisco Punal értékesítette, higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba. A Real tartalékjai a kispadon a fejüket fogták, később viszont önfeledten ünnepeltek, ugyanis fordított a királyi gárda.

A 87. percben Fernando Gago bal oldali szabadrúgása után Arjen Robben csúsztatott a bal alsó sarokba, majd két perccel később Gonzalo Higuain is betalált, mellel megszelídítette a labdát, majd 14 méterről a kapu bal oldalába bombázta. Győzelmével a Real Madrid behozhatatlan előnyre tett szert, így címét megvédve históriája 31. bajnoki elsőségét szerezte. „Tíz emberrel jobban játszottunk, mint tizeneggyel. Megérdemeljük az aranyérmet, hiszen jó munkát végeztünk a szezonban” – nyilatkozta Bernd Schuster, a királyiak nyáron érkezett szakvezetője.

Ünneplés királyi módra (AP)

Amint azt fentebb jeleztük, az üldözők is nyertek, bár ennek az aranyérem szempontjából már nincsen jelentősége, a második hely kapcsán annál inkább. A Villarreal a Getafét fogadta, és noha jobban kezdett, veszélyesebben játszott a vendégcsapat, a 37. percben a „sárga tengeralattjáró” szerezte a vezetést.
Az olasz Giuseppe Rossi becsapta a védőjét, majd középre adott, ezek után Nihat Kahvecinak már nem volt nehéz dolga. A gól felpörgette a Villarrealt, és az együttes török légiósa a 44. percben újabb gólt szerzett: közelről lőtt a jobb felső sarokba. A folytatásban már nem változott az eredmény, holott mind a két csapatnak volt helyzete – igaz, főleg a Villarreal dominált.

A Barcelona hazai pályán valósággal kiütötte a kupagyőztes Valenciát. Lionel Messi, Xavi és Thierry Henry révén a 14. percben már 3-0-ra vezetett a hazai pályán játszó katalán együttes. Ezután hosszabb gólcsend következett, majd a második félidőben újra beindult a Barcelona: Henry remekül csavart a kapu bal oldalába, majd Bojan Krkic következett, a francia klasszishoz hasonlóan ő is duplázott: a fiatal támadó két kiváló passzt váltott gólokra. Jelenleg a Villarreal posztol a második helyen, négy ponttal előzi meg a Barcelonát.

Primera División, 35. forduló:
Osasuna-Real Madrid 1-2 (0-0)
Gól: Punal (83, 11-esből), illetve Robben (87.), Higuain (89.)
Kiállítva: Cannavaro (Real Madrid, 46.)

Barcelona-Valencia 6-0 (3-0)
Gól: Messi (6., 11-esből), Xavi (8.), Henry (14., 58.), Krkic (72., 79.)

Athletic Bilbao-Real Mallorca 1-2 (1-1)
Gól: Llorente (8.), ill. Güiza (3., 71.)

Levante-Espanyol 1-1 (0-0)
Gól: Juanma (77.), ill. Luis Garcia (91. – 11-esből)
Kiállítva: Berson (45.), Alvaro (89.), illetve Torrejon (59.)

Racing Santander-Real Murcia 3-2 (1-2)
Gól: De Coz (36., öngól), Lopez (46.), Munitis (57.), ill. Dani (12.), Alonso (28.)
Kiállítva: Mejia (79.), Pignol (82., mindkettő Murcia)

Sevilla-Valladolid 2-0 (2-0)
Gól: Renato (10., 40.)

Almería-Real Betis 1-1 (0-1)
Gól: Pulido (47.), illetve Odonkor (44.)

Villarreal-Getafe 2-0 (2-0)
Gól: Nihat (37., 44.)

Szombaton játszották:
Real Zaragoza-Deportivo La Coruna 1-0 (0-0)
Gól: Ayala (94.)

Atlético Madrid-Recreativo Huelva 3-0 (1-0)
Gól: Camacho (23., 74.), Agüero (54.)

—-Real Madrid – tények, rekordok, sikerek—-

Spanyol bajnok (31): 1932, 1933, 1954, 1955, 1957, 1958, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1967, 1968, 1969, 1972, 1975, 1976, 1978, 1979, 1980, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1995, 1997, 2001, 2003, 2007, 2008
Spanyol Király Kupa-győztes (17): 1905, 1906, 1907, 1908, 1917, 1934, 1936, 1946, 1947, 1962, 1970, 1974, 1975, 1980, 1982, 1989, 1993
BEK/Bajnokok Ligája-győztes (9): 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002
UEFA-kupa-győztes (2): 1985, 1986