A Kaposvár visszavágott a Honvédnak

A Kaposvár hazai pályán egygólos győzelmet aratott a mély hullámvölgyben lévő Budapest Honvéd felett a labdarúgó Soproni Liga 26. fordulójának zárómérkőzésén.

A somogyiak visszavágtak a a kupa elődöntőjében elszenvedett kettős vereségért. A korábban bajnokesélyesnek tartott kispestiek utolsó három bajnokijukat elveszítették, a legutóbbi hét fordulóban egy pontot gyűjtöttek.

A hazaiak Alves révén rögtön egy kapufával kezdték a mérkőzést. A folytatásban változatos, közepes iramú játékot láthatott a közönség. Az első félidő végére belelendülő Kaposvár Oláh remek sarkazásos góljával szerzett vezetést.

Adewunmi (Honvéd) és Szakály (Kaposvár) harca a labdáért (MTI)

Adewunmi (balról) és Szakály harca a labdáért (MTI)

A 2. félidő már nem volt annyira színvonalas, a fővárosiak ugyan sokat dolgoztak az egyenlítésért, ám a kaposváriak sikerrel óvták meg kapujukat a góltól. Prukner László együttese – csakúgy, mint az őszi szezonban – Oláh góljával győzte le a kispesti gárdát.

Soproni Liga, 26. forduló:

Kaposvár-Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gól: Oláh (42.)
Sárgalap: Pest K. (74.), Grúz (90.) illetve Vincze Z. (10.), Benjamin (65.), Ivancsics (78.), Szmiljanics (88.)
Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Da Silva (Kovácsevics 90.), Maróti, Obrics (Nikolics, 72.), Szakály D. (Pest K. 61.), Pintér – Oláh, Alves
Honvéd: Tóth I. – Adewunmi (Ivancsics, 46.), Szmiljanics, Filó, Vincze Z. (Koós, 75.) – Takács, Benjamin, Genito (Esad, 71.), Dobos – Abraham, Abass

Az élcsoport:
1. MTK Budapest 54 pont (54-22), 2. DVSC 54 (56-26), 3. Újpest 54 (54-30), 4. Győri ETO 48, 5. Fehérvár FC 45, 6. Kaposvár 41