Asztalitenisz
Olimpiai selejtező
Nők, főtábla, negyeddöntő
T tábla: Pasauskian-Garkauskaite (litván) – Póta 4-1
S tábla: Lovas-Xian (francia) 4-1
Elődöntő:
Samara (román)-Lovas 4-3
Férfiak, főtábla, negyeddöntő:
T tábla: Legout (francia)-Zwickl 4-2
Birkózás
Eb, nők
48 kg:
1. Marija Sztadnyik (azeri)
2. Vanessa Boubryemm (francia)
3. Olekszandra Kohut (ukrán)
3. Iwona Sadowska (lengyel)
55 kg:
1. Natalija Golc (orosz)
2. Ludmila Cristea (moldovai)
3. Szofia Pumpuridu (görög)
3. Tetyana Lazareva (ukrán)
…
12. Szabó Emese
63 kg:
1. Alena Kartacseva (orosz)
2. Olga Hilko (fehérorosz)
3. Sastin Marianna
3. Monika Rogien (lengyel)
72 kg:
1. Sztanka Zlateva (bolgár)
2. Guzel Manurova (orosz)
3. Anita Schätzle (német)
3. Jenny Fransson (svéd)
…
14. Soós Rita
Forma-1
Bahreini Nagydíj, 1. szabadedzés (élcsoport):
1. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:32.233
2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:32.350
3. Nico Rosberg (német, Williams) 1:32.415
4. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:32.705
5. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) 1:32.868
6. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) 1:33.121
2. szabadedzés (élcsoport):
1. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:31.420 p
2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:32.327
3. Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes) 1:32.752
4. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 1:32.847
5. Robert Kubica (lengyel, BMW) 1:32.915
6. Nico Rosberg (német, Williams) 1:33.022
Jégkorong
NHL:
Minnesota Wild–Calgary Flames 3–1
Phoenix Coyotes–Dallas Stars 2–4
New York Islanders–New York Rangers 0–3
Toronto Maple Leafs–Ottawa Senators 2–8
Montreal Canadiens–Buffalo Sabres 3–1
Nashville Predators–St. Louis Blues 3–2
Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 1–2
Los Angeles Kings–San José Sharks 4–2
Detroit Red Wings–Colombus Blue Jackets 3–2
Washington Capitals–Tampa Bay Lightning 4–1
Felkészülési mérkőzés:
Magyarország-Lengyelország 0-1
Kézilabda
Férfi NB I, rájátszás
Az 5-8. helyért, 2. mérkőzés:
Komlói BSK – DKSE-Airport Debrecen 27-26
A párharcot a Komló nyerte 2-0-ra.
A 9-16. helyért:
Tatabánya-Carbonex KC – Balatonfüredi KC 37-32
Kosárlabda
NBA:
Cleveland Cavaliers-Chicago Bulls 98-101
Sacramento Kings-Los Angeles Clippers 110-98
Portland TrailBlazers-Houston Rocket 86-95
Férfi Magyar Kupa, elődöntő:
Atomerőmű SE – Polaroid-Lami Véd Körmend 91-75
Falco KC-Szombathely – Albacomp 83-70
Női NB I:
Szeviép-Szeged – SEAT Foton Győr 102-72
Roger Federer nem csatában kapott ki (AP)
Labdarúgás
Soproni Liga:
Zalaegerszeg-MTK 0-1
Bundesliga:
Duisburg-Cottbus 0-1
Holland bajnokság:
Roda-NEC Nijmegen 0-2
Röplabda
Férfi NB I-es ligabajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Vegyész RC-Kazincbarcika-Dág KSE 1-3
Dunaferr SE – MAFC-Hartmann-Mapei 3-0
Phoenix Mecano-Kecskeméti RC – HPQ-Szegedi RSE 3-0
Kométa-Kaposvár – Debreceni EAC 3-0
Tenisz
Miami, férfi torna, negyeddöntő:
Davigyenko (orosz, 4.)-Tipsarevics (szerb) 6:2, 6:1
Roddick (amerikai, 6.)-Federer (svájci, 1.) 7:6, 4:6, 6:3
Elődöntő:
Nadal (spanyol, 2.)-Berdych (cseh, 10.) 7:6, 6:2
Miami, női torna, elődöntő:
Jelena Jankovic (szerb, 4.)-Zvonarjova (orosz, 19.) 6:1, 6:4
S. Williams (amerikai, 8.)-Kuznyecova (orosz, 3.) 3:6, 7:5, 6:3
Torna
Eb, junior csapatverseny:
1. Oroszország 180,625 pont
2. Franciaország 170,500
3. Hollandia 169,950
…
13. Magyarország 152,050
Junior egyéni összetett:
1. Tatyjana Nabijeva (orosz) 60,850 pont
2. Alija Musztafina (orosz) 60,300
3. Youna Dofournet (francia) 60,225
…
39. Tóth Renáta 50,750