Könnyed berlini győzelem

A Dárdai Pált nélkülöző Hertha BSC nyerte a Bundesliga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzését. A fővárosiak már az első félidőben eldöntötték a pontok sorsát.

Bő félórányi játék után a Hertha támadóegységének két legjobbja, Raffael és Pantelics játszott össze: egy mélységből érkező előreívelés után a berliniek januári szerzeménye fejelt a kapufára, a szemfüles Pantelics azonban lecsapott a kipattanóra.

A szerb légiós a brazil támadó középpályás elé játszott, aki közelről ismételhetett – s ezúttal nem tévedett. Két perccel később már kétgólos volt a hazai előny. Raffael remekül látta meg, hogy Pantelics kecsegtető helyzetbe került, a csatár elé tálalt, aki jobbal megverte Starkét.

A folytatásban nem változott az eredmény, így a legutóbbi négy fordulóban tíz pontot gyűjtő Hertha a tizedik helyre lépett előre.

Skacel és Niculescu csatája (DPA)

Bundesliga, 22. forduló:

Hertha BSC-Duisburg 2-0 (2-0)
Berlin, Olympiastadion, 32 382 néző. Vezette: Dr. Brych
Gól: Raffael (35.), Pantelics (37.)
Hertha: Drobny – A. Friedrich, Simunic, Von Bergen – Chahed, Lustenberger, Kacar (Mineiro, 89.), Skacel – Raffael, Ebert (Okoronkwo, 79.) – Pantelics (Piszczek, 84.). Szakvezető: Lucien Favre
Duisburg: Starke – Grlic – Schlicke (Avalos, 46.), Fernando – Weber, Tararache, Willi – Schröter (Vrucina, 65.), Georgiev (Maicon, 79.) – Ishiaku, Niculescu. Szakvezető: Rudolf Bommer

Az élcsoport:
1. Bayern 44 pont (21 mérkőzés), 2. Bremen 40 (21), 3. Leverkusen 38 (39-21, 21), 4. Hamburg 38 (30-16, 21), 5. Schalke 35 (21), 6. Karlsruhe 33 (21), …10. Hertha 30, …18. Duisburg 17.