Kiütéses győzelem az olimpiai selejtezőn

Harmadik fellépésén is rendkívül magabiztosan győzött a magyar női vízilabda-válogatott az olaszországi olimpiai selejtezőtornán: kedden Kazahsztán legjobbjait verte 10-0-ra (!) Godova Gábor együttese.

Remekelt a magyar csapat harmadik imperiai mérkőzésén is, amelyen a kazahok csak a kapufát tesztelték, Sós Ildikónak, a válogatottba szülés és hosszú kihagyás után visszatért kapusnak egyszerűen képtelenek voltak gólt lőni. Ebben szerepe volt a csapat kiváló védekezésének is, a mezőnyben pedig szemrevaló találatokkal ütötték ki ellenfelüket Stieber Mercedesék.

Primász Ágnes volt a legeredményesebb magyar (MTI)

A tökéletes mérleg megtartására szerdán is minden esély adott, amikor Kuba együttesével száll medencébe a magyar csapat déli 12 órától.

Olimpiai selejtezőtorna, B csoport, 3. forduló:
Magyarország-Kazahsztán 10-0 (2-0, 4-0, 3-0, 1-0)
A magyar góldobók: Primász 3, Drávucz 2, Valkay Á., Zantleitner, Bujka B., Pelle, Stieber 1-1