NBA: keleti diadal az All Star-gálán (videó)

A Keleti főcsoport együttese nyerte az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfő hajnalban, a New Orleans Arénában rendezett 57. All Star-meccsét, és ezzel a 35. győzelmét jegyezte a gálamérkőzések történetében.

Különböző okok miatt korántsem volt teljes a sztárparadé, hiszen Caron Butler, Andrew Bynum, Vince Carter, Kevin Garnett, Manu Ginobili, Shawn Marion, Tracy McGrady, Shaquille O’Neal, Tony Parker és Michael Redd is távolmaradt az 57. All Starról, míg Kobe Bryant ujjsérülése miatt három percet sem töltött a pályán, ugyanakkor sztárokban így sem volt hiány.

Látványban ezúttal sem volt hiány (Getty)

Nagy show volt New Orleansban (Getty)

A keleti csapat 6-0-s rohammal kezdte a mérkőzést, és a folytatásban is dominált, egészen a negyedik negyedig nem is engedte ki a kezéből a vezetést. A nyitó játékrész után hat, a nagyszünetben pedig már kilenc pont volt az előnye, amelyre a harmadik negyedben még rá is pakolt, ekképp az utolsó 12 percnek felettébb kényelmes helyzetben vághatott neki, mivel ekkor 106-93 állt a New Orleans Aréna eredményjelzőjén.

Remek meccset vvott a két főcsoport csapata (Getty)

Remek meccset vívott a két főcsoport csapata (Getty)

Nyugat persze nem hagyta annyiban a dolgot, 17-4-es rohammal hét és fél perccel a vége előtt egyenlített, sőt, a vezetést is átvette. A végjáték kiélezett küzdelmet hozott, amelyből a keleti együttes került ki győztesen, és ezzel visszavágott a tavalyi, Las Vegas-i zakóért, egyben a 35. sikerét jegyezte az gálamérkőzések történetében.

A Keleti főcsoport csapatából – de írhatjuk azt is, hogy a teljes mezőnyből – a kezdőbe szavazott LeBron James, illetve a csere Ray Allen emelkedett ki. Utóbbi, a ligaelső Boston Celtics kosarasa – akit csak utólag hívtak meg a keleti keretbe! – 28 pontot szerzett, különösen a negyedik negyedben villogott, pontjai felét ekkor jegyezte, s a végjátékban zsinórban három triplát is bevágott, de ez is kevés volt is volt MVP címre.

Akcióban a legértékesebb kosaras (Getty)

Az ugyanis a hétköznapokon a Cleveland Cavalierst erősítő Jamest illette meg. A liga pontlistáját 30,3-as átlaggal vezető 23 éves klasszis 30:15 pályán töltött perc alatt 27 pontot, 8 lepattanót, valamint 9 asszisztot szorgoskodott össze, ezzel a negyedik All Star-fellépésén – 2006 után immáron másodszor – választották meg a gálamérkőzés legértékesebb emberének.

„Ray Allen talán jobban rászolgált a díjra, de ezzel együtt óriási megtiszteltetés, hogy én kaptam. A meccs fordulópontja 125-125-nél, 55 másodperccel a vége előtt a zsákolásom lehetett, mert utána már nem forgott veszélyben a győzelmünk. Örülök, hogy éppen New Orleansben játszottunk, mert a Katrina hurrikán miatt az itteniek sokat szenvedtek, talán most sikerült mosolyt csalnunk az arcukra” – nyilatkozta LeBron James.

Átellenben is többen kétszámjegyű pontot gyűjtöttek, ám a nyugatiak közül senki sem jutott húsz fölé – a három legjobb, Amare Stoudemire, Brandon Roy és Carmelo Anthony egyaránt 18 pontot szerzett. A kezdők közül csak Anthony hozta magát, a legprímábbnak vélt ötös másik négy tagja összesen 17 pontot szerzett – a sérült Bryan még csak kosárra sem dobott.

57. All Star-gála, New Orleans:
Kelet-Nyugat 134-128 (34-28, 40-37, 32-28, 28-35)
Kelet: Kidd (New Jersey) 2, Wade (Miami) 14, C. Bosh (Toronto) 14, James (Cleveland) 27, Howard (Orlando) 16.
Cserék: Allen (Boston) 28, Billups (Detrois) 6, Hamilton (Detroit Pistons) 9, R. Wallace (Pistons) 3, Johnson (Atlanta) 3, P. Pierce (Boston Celtics) 10, Jamison (Washington) 2.
Nyugat: Iverson (Denver) 7, K. Bryant (Lakers) 0, Duncan (San Antonio) 4, Anthony (Denver) 18, Jao Ming (Houston) 6. Cserék: B. Roy (Portland) 18, Chris Paul (New Orleans) 16, Nowitzki (Dallas) 13, A. Stoudemire (Phoenix Suns) 18, Nash (Phoenix Suns) 8, Boozer (Utah) 14, D. West (New Orleans) 6.

Nézze meg a zsákolóversenyt!

A gálamérkőzés összefoglalója

Kidd visszatér Dallasa

Hosszas huzavona után visszatér Dallasba a New Jerseyt erősítő Jason Kidd. A legújabb és immár véglegesnek tűnő verzió szerint a Nets Kiddért és Malik Allenért cserébe megkapja Devin Harrist, DeSagana Diopot, Maurice Agert, Keith Van Hornt és Trenton Hassellt a Mevrickstől, amely további hárommillió dollárt és két első körös választási jogot is ad a nyári amatőrbörzén. A márciusban 35 éves Kidd 1994-ben Dallasban kezdte az NBA-pályafutását, majd 1996-ban a Phoenixhez, 2001-ben pedig a New Jerseyhez került, amellyel kétszer is bejutott a nagydöntőbe. (MTI)