Magyarokat is díjaztak a World Press Photón

Tim Hetherington brit fotós nyerte el a World Press Photo (a Világ Sajtófotói) idei fődíját. A versenyen magyar fotósokat is díjaztak.

A győztes kép, amely a Vanity Fair magazinban jelent meg, Afganisztánban készült tavaly szeptemberben. Egy tűzharc után egy bunker falának támaszkodó, kimerült amerikai katonát ábrázol, amint arcát a kezébe temeti.

Ezzel a fotóval nyerte el Tim Hetherington a 2007. év sajtófotója díjat képgaléria)

Ezzel a fotóval nyerte el Tim Hetherington a 2007. év sajtófotója díjat (képgaléria)

Gárdi Balázs, a VII Network képügynökség munkatársa két első díjat nyert általános hír kategóriában, Szigetváry Zsolt MTI-fotós pedig második díjat mindennapi élet kategóriában. Berekai Judit harmadik díjat nyert egy lengyel fotóssal párban sportfotó kategóriában.

World Press Photo díjazottjai

A képeket megnézheti itt

Az 51. alkalommal kiírt versenyre 125 ország több mint 5 ezer fotósa küldte el pályázatát, 80 százalékuk a világhálón keresztül. Összesen több mint 80 ezer kép érkezett a seregszemlére. Húsz kategóriában összesen 59 fotóst díjaztak.