Vina del Mar: Monaco három meccslabdát hárított

A harmadik helyen kiemelt argentin Juan Monaco három meccslabdát hárítva lépett nyolc közé a chilei férfi tenisztornán, a negyedik helyen rangsorolt spanyol Fernando Verdasco már a második fordulóban kiesett.

Monaco honfitársával, Martin Vassallo Arguellóval meccselt a negyeddöntőért, s két ellentétes előjelű játszma után a harmadikban a tavaly élete során először épp Vina del Marban ATP-elődöntőbe kerülő Arguello 4.2-re is vezetett.

A 2007-ben három salakos tornát is megnyerő Monaco 4.5-nél került nehéz helyzetbe, hisz Arguello 40-15-ös vezetésnél kétszer is a játékban maradásért adogathatott, sőt, egy alkalommal ismét riválisánál volt az előny.

Juan Monaco három meccslabdát hárított (elpais.com)

Monaco kievickélt a kritikus szituációból, majd két óra 44 perces csata után ő lépett a harmadik körbe.

A 23 esztendős Monacónál rosszabbul járt a negyedik kiemelt Fernando Verdasco, aki az első játszmában három kettős hibával hozta helyzetbe a második sansszal pályára lépő uruguayi Pablo Cuevast.

Ennek rendje-módja szerint el is bukta az első szettet (5:7), míg a másodikban elsősorban a break-lehetőségek kihasználásában (0/6) bizonyult gyengébbnek. A 21 esztendős Cuevas az első fordulóban a 2001-es győztes Guillermo Coriát búcsúztatta.

Fernando Verdasco a második körig jutott (efe.org)