Olasz-kupa: az Inter nyerte a gigászok csatáját

Utolsóként a bajnok Inter is csatlakozott az Olasz-kupa elődöntőjének mezőnyéhez. A négy között a milánóiak a Lazióval, a címvédő Roma a meglepetéscsapat Cataniával mérkőzik.

Már a Juve-Inter Olasz-kupa visszavágó előzményei (2-2) is hatalmas csatát ígértek, a San Siróban elért négy gól és egy kiállítás (a hét elején harmadik gyerekének születésével vigasztalódó Burdisso volt a vétkes) a két csapat játékerejéről és a meccs hőfokáról is tanúskodott.

Torinóban mindkét szakvezető több kulcsjátékosát is pihentette – az offenzívából például az egyik oldalon a gólkirály-jelölt David Trezeguet, a másikon az őt „fenyegető” egykori csatártárs Zlatan Ibrahimovic kapott pihenőt – ám a kezdőcsapatok így is egymásnak estek.

Gólzápor az első félidőben

Derby d’Italia volt a javából. Az Inter kénytelen volt győzelemre játszani, s bár az első percekben a Juve tűnt kezdeményezőbbnek, a vendégek szereztek vezetést. Egy mélységből előrevágott labdára Balotelli startolt rá a bal oldalon, befele tört. Birindelli „lepattant” róla, s a mindössze 17 esztendős támadó Belardi mellett a kapuba helyezett.

A 14. percben már 1-1 volt az állás. Del Piero sorfalon megpattanó szabadrúgásánál Toldónak esélye sem volt. Hat perccel később Maniche került közel első, fekete-kékben elért találatához, bombalövését azonban még kapufára tudta tolni a Buffont helyettesítő Belardi.

A másik oldalon ismét egy Del Piero-szabadrúgás volt a támadás kiindulópontja: az ezúttal ívelést választó Alex a héten a Laziotól érkező Stendardo fejére varázsolta a labdát, a Toldo azonban a kapufa segítségével hárította a fejest – épp az érkező Iaquinta elé, aki nem kegyelmezett.

Iaquintán nem múlt, a válogatott csatár vezetést szerzett a hazaiaknak (AP)

Iaquintán nem múlt, ő szerzett vezetést a hazaiaknak (AP)

Távolról sem volt vége. A 38. percben egy röviden visszafejelt labdára Jimenez dőlt rá, a lövésbe az arcát védő Salihamidzic kézzel ért bele. Büntető. A tizenegyest Cruz helyezte higgadtan a jobb alsó sarokba.

Az Inter volt józanabb

Bár az első félidőben a Juventus játszott tetszetősebben, a másodikban az Inter ragadta magához a kezdeményezést. Az helyzet ugyan még Nedvedé volt, az 54. percben azonban ismét az Inter vezetett. A tizenhatoson belül Balotelli kapott remek labdát, s a kapunak háttal álló tehetség könnyedén befele fordult, majd esélyt sem hagyott Belardinak. Remek csatárteljesítmény volt.

A vezetés tudatában az Inter lassítani próbálta a játékot, az immár két gólt nélkülöző Juventus támadni igyekezett. A gólhoz a kontrákra apelláló vendégek álltak közelebb, ám egy Sztankovics-Balotelli-Cruz összjáték után az argentin elhamarkodta a lövést.

Balotelli gólöröme: ekkor ismét vezetett az Inter (AP)

A Juventus helyzetét Camoranesi pecsételte meg. A csereként beálló középpályás egy ártalmatlan helyzetnél csúnyán beleszállt Pelébe, s Saccani habozás nélkül kiállította.

Az elsősorban az első félidőben remek játékot mutató két csapat mindegyike megérdemelte volna a továbbjutást, ám az Inter az, amelyik végül készülhet a Lazio elleni elődöntőre.

Az olasz Koman Vladimir

Mario Balotelli Barwuah már megérdemelt egy kitérőt, s nem csupán azért, mert végül
ő döntötte el a Juve-Inter találkozót. Az Olaszországba menekült státusszal érkező
ghánai Barwuah família Palermóban született gyermekét 1993-ban
adoptálta a bresciai Balotelli család, s mindezidáig nem kapta meg az
olasz állampolgárságot (az adoptálása körüli hiánytalanságokra
hivatkozva a bevándorlási hivatal elutasította kérelmét).