Magyarország – Fehéroroszország 31-26

A magyar csapat vasárnap este öt góllal, 31-26-ra legyőzte a fehéroroszokat, így - a favorit spanyolok és a németek előtt - megnyerte a csoportját a norvégiai Európa-bajnokságon.

Norvégia, Európa-bajnokság, 3. forduló:
C csoport
Magyarország-Fehéroroszország 31-26

60. perc: Pukuszkij ismét betalál, a végszó azonban Császáré. A vége: 31-26.

59. perc: Pukuszkij-gól és egy-egy kiállítás mind a két oldalon – akkor, amikor már eldőlt a meccs. Kezdhetünk ünnepelni (30-25).

57. perc: Nagy bolondot csinált Babicsevből, beforgatta a védőjét, majd laposan lőtt a hálóba. Egy gyors indítás után pedig Gál mattolta a fehérorosz kapust (30-23).

53. pec: Puljezevics teljesítménye feljavult, pazarul véd.

52. perc: Nagy az egyik, Gromiko a másik oldalon villant (28-23).

49. perc: emberelőnyben, büntetőből Iváncsik Gergő szerezte az újabb magyar gólt, majd akcióból is betalált (27-22).

47. perc: kapust cseréltek a fehéroroszok, közben két gólt is szereztek (25-21).

44. perc: Iváncsik Gegő és Császár révén kezdjük leszakítani a fehérorosz csapatot, amely láthatóan hullámvölgybe került (25-19).

42. perc: Puljezevics két fontos védésével tartja az előnyt a magyar csapat. Nem kaptunk gólt hátrányban (23-19).

41. perc: Mocsai kapott kétperces büntetést.

40. perc: mesebeli ez a Nagy László, a hetedik találatát szerezte, Zubai pedig látványos mozdulattal lőtt a kapuba, kár, hogy előtte rálépett a vonalra (23-19).

37. perc: egyenlítés helyett újabb magyar gól: Iváncsik Tamás volt eredményes, majd kisvártatva újra őt ölelgették a társak. Közben emberelőnybe is kerültünk (22-19).

36. perc: Kurcsev egy gólra hozta fel a fehéroroszokat (20-19).

34. perc: emberhátrányban a magyar csapat, amely ugyan nem védekezik rosszul, de így sem úszta meg gól nélkül (20-18).

31. perc: Pujezevics védéssel és Eklemovics góljával kezdődött a második félidő (19-16).

30. perc: Nagy László a kapu bal oldalába bombázott, de gyors fehérorosz góllal zárult az első félidő (18-16).

29. perc: két fehérorosz villanás (Harbok és Bruka talált be) után Skaliczki László időt kért (17-15).

28. perc: Iváncsik Gergő zsinórban két gólt szerzett, négyre növelve ezzel a különbséget (17-13).

25. perc: Nagy kétgólosra növelte az előnyt, de nagyot kapott az arcára a felugrás során. Ápolják (15-13).

24. perc: Kurcsev tarthatatlannak tűnik, a fehéroroszok legjobbja hatodik gólját szerezte (14-12)

23. pec: Grebenár első gólját szerezte az Eb-n, Harbok kissé ünneprontó volt a másik oldalon (14-11)

20. perc: Nagy a kapus feje fölé bombázta a labdát, már negyedszer volt eredményes (13-9).

18. perc: felváltva esnek a gólok, ami azt jelenti, hogy hol kettő, hol három találattal vezetünk a félidő második felének elején.

17. perc: az előző két percben emberelőnyben játszhattunk, 2-1-gyel zártuk ezt a periódust. Iváncsik Gergő hetesből volt eredményes, majd egy fehérorosz találat után testvére, Tamás villant (9-7).

12. perc: 5-5 után Eklemovics góljával újra előnybe került a magyar együttes, majd Pukuszkij találtára Laluska felelt (7-6).

10. perc: bámulatos ejtéssel szerezte harmadik gólját Nagy. Puljezevics extázisban véd, de az előnyünk csak egygólos (5-4).

7. perc: egyenlített a fehérorosz csapat. A támadásaink befejezésénél most nincsen szerencsénk (3-3).

5. perc: Nagy László az Európa-bajnokságon a magyar csapat vezére, a Barcelona idegenlégiósa másodszor villant.

A fehéroroszok is belőtték első góljukat, 3-1 az állás.

3. perc: mindkét válogatott elszórakozta az első támadásait. A gólcsendet Ilyés törte meg egy remek átlövéssel. (1-0)

1. perc: A mieink kezdték a meccset. Puljezevics áll a kapunban.