Gold Coast: Szávay párosban továbblépett

Szávay Ágnes az orosz Dinara Szafina oldalán párosban könnyed győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe a 175 ezer dollár összdíjazású Gold Coast-i női tenisztornán.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

A magyar tehetség és a tavaly egyéniben és párosban is diadalmaskodó Dinara Szafina két sima szettben, 6:3, 6:2-re győzte le a Julia Fedak, Nakamura Aiko ukrán-japán kettőst.

A magyar-orosz tandem az első szettben kétszer, a második „menetben” háromszor vette el az ellenfél adogatását, míg Fedakék összesen két bréklabdát értékesítettek.

Gold Coast: Szávay párosban továbblépett 1

Szávay Ágnes jól kezdett (MTI)

Szávayék az elődöntőbe jutásért a Nagyja Petrova, Elena Vesnyina párossal találkoznak. Az orosz hölgyek az ausztrál Casey Dellacqua, Trudi Musgrave kettőst győzték le két játszmában – 6:3, 7:5-re.

A világranglistán 20., a tornán nyolcadik kiemelt magyar lány egyesben a selejtezőből érkező – a párosban legyőzött – Fedak ellen lép pályára hétfőn, és amennyiben legyőzi ukrán lányt, úgy a következő körben a fehérorosz Viktorija Azarenkával meccsel.