Új edző a Boca Juniors élén

Általános meglepetésre a kevés tapasztalattal bíró, 51 esztendős Carlos Ischiát nevezték ki a Libartadores-kupa-győztes argentin Boca Juniors labdarúgócsapatának élére.

Kapcsolódó linkek

foci.lap.hu
sport.lap.hu

A Boca Juniors vezetői alaposan meglepték az argentin közvéleményt, midőn a tapasztalatlan edzőnek számító Carlos Ischiát nevezték ki a klubvilágbajnoki döntőben a Bajnokok Ligája-győztes AC Milantól elszenvedett vereség (2-4) után távozó Miguel Angel Russo helyére.

Ischia korábban, 1998 és 2001 között Carlos Bianchi segítőjeként már dolgozott Argentína egyik legnépszerűbb klubjánál, ugyanakkor ezt követően olyan „középszerű” csapatokat irányított, mint a kolumbiai Atletico Junior vagy éppen a Velez Sarsfield, a Gimnasia La Plata és a Rosario Central – utóbbival utolsó lett a bajnokság Apertura szakaszában.

„Az arcomról leolvasható boldogság mindent elárul az érzéseimről. Nagy elismerés a számomra, hogy visszatérhetek a Boca Juniorshoz” – nyilatkozta az 51 esztendős szakember a szerdai sajtótájékoztatóján.