Vb-selejtező: brazil döntetlen Limában

A brazil labdarúgó-válogatott csak döntetlent ért el Limában a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának harmadik fordulójában.

Kapcsolódó linkek

foci.lap.hu
sport.lap.hu

A brazilok két döntetlennel és egy győzelemmel a harmadik helyen állnak, megelőzik őket a százszázalékos argentinok valamint a hétpontos paraguayiak.

A limai találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést a 40. percben, Kaká révén, de a második félidőben motiváltabban játszó peruiak a 71. percben egyenlítettek, Juan Vargas jóvoltából.

Döntetlennel zárult az Uruguay-Chile összecsapás is. A chileiek alakulatában több mint két év elteltével szerzett gólt Marcelo Salas, igaz, mindjárt kettőt is. Ezzel a kiváló támadó 37 találatnál tart a nemzeti együttesben.

Vb-selejtező

Dél-amerikai zóna, 3. forduló:
Uruguay-Chile 2-2 (1-0)
Gól:
Luis Suarez (41.), Abreu (81.), illetve Salas (58., 69.)

Az állás:
1 Argentína 9 pont, 2. Paraguay 7, 3. Brazília 5 (6-1), 4. Kolumbia 5 (1-0), 5. Uruguay 4 (7-3), 6. Chile 4 (4-4), 7. Venezuela 3, 8. Peru 2, 9. Bolívia 1, 10. Ecuador 0
Dél-Amerikából négy csapat vehet részt közvetlenül a világbajnokságon. Az ötödik helyezett a CONCACAF-zóna negyedikjével csap össze a vb-részvételért.