Baricot elmeszelte az UEFA

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a bíró inzultálása miatt három mérkőzésre eltiltotta Otto Baric albán kapitányt.

Kapcsolódó linkek

foci.lap.hu
sport.lap.hu

Az Ausztriában született horvát származású szakvezető a Bulgária elleni (1-1) Európa-bajnoki selejtezőn inzultálta a játékvezetőt, s ezt az UEFA nem is hagyta szó nélkül: három mérkőzésre eltiltotta a 75 éves trénert.

Baric a fehéroroszok (november 17.) és a románok elleni (november 21.) találkozókon, valamint az albán válogatott ezeket követő első tétmeccsén nem ülhet le a kispadra, illetve messze el kell kerülnie az öltözőt is.

Érdekes, hogy Baric már a negyedik olyan szövetségi kapitány, akit a kontinensviadal kvalifikációja során eltiltással sújtott az UEFA: korábban Steve Stauntont (Írország), Raymond Domenechet (Franciaország) és Luiz Felipe Scolarit (Portugália) meszelte el.

Az albán együttes két győzelemmel, öt döntetlennel és három vereséggel negyedik a csoportjában, s már elbukta a továbbjutást.