Szávay ismét javított a világranglistán

A múlt heti pekingi torna döntőjében mérkőzéslabdáról nyerő Szávay Ágnes három helyet javítva már 20. a női teniszezők világranglistáján. Ha a fiatal magyar így folytatja, simán meglesz az év végére a célként kitűzött 16. hely.

A nőknél a Top10-ben nem volt lényeges változás, a pekingi tornát légúti fertőzése miatt lemondó Justine Henin továbbra is toronymagasan vezet az orosz Szvetlana Kuznyecova előtt. Az orosz kiválóság eredetileg szintén szerepelt volna a China Openen, de sérülés miatt ő is kihagyta a végül a magyar kiválóság sikerét hozó versenyt.

Szávay szettveszteség nélkül menetelt a fináléig, ahol a továbbra is világranglista-harmadik Jelena Jankovicot győzte le óriási, közel háromórás csatában. A szerb teniszező az első szettet rövidítésben nyerte meg, majd a másodikban 5:1-re elhúzott. A második tornagyőzelmére készülő magyar azonban nem adta fel, és meccspontot hárítva végül 6:7, 7:5, 6:2-re megnyerte a döntőt.

A magyar kiválóság párost ugyan nem játszott az elmúlt héten, de itt is javított egy helyezést a múlt heti 23.-hoz képest.

Szávay a 25. a kereseti listán

A női profi teniszezőket tömörítő szervezet (WTA) legfrissebb adatai alapján Szávay Ágnes a 25. helyet foglalja el a 2007-es szezon kereseti listáján.

A világranglistán huszadik 18 éves magyar játékos az idei évben eddig 524 ezer 556 dollárt hozott össze, vasárnapi pekingi tornagyőzelmével – a drámai fináléban három szettben a szerb Jelena Jankovicot győzte le – 88 265 dollárral gazdagodott.

A legtöbbet eddig a világranglista éllovasa, a belga Justine Henin kereste, több mint négymillió dollárt.