Talmácsi csak a második sorban

Talmácsi Gábor nem remekelt a Francia Nagydíj második időmérőedzésén a 125-ös kategóriában, a magyar motoros csak a nyolcadik helyet szerezte meg, az első hely az olasz Mattia Pasinié.

Kapcsolódó linkek

talmacsigabor.lap.hu
sport.lap.hu

A világbajnoki pontversenyben második Talmácsi Gábor a pénteki időmérőt megnyerte, a szombati szabadedzésén azonban csak a hetedik helyet szerezte meg, és ez már előrevetítette azt, hogy a kvalifikáción sem lesz könnyű dolga. Nem is volt.

Sokáig a tegnapi idejében volt versenyben, és csak az utolsó öt percben sikerült javítania a pénteki eredményén, de nem eleget, csak egy pillanatig jött fel a negyedik helyre, kisvártatva a hatodik helyre esett vissza, ráadásul a végén még ketten bejöttek elé, így csupán a második sorból, a nyolcadik helyről vághat neki a vasárnapi futamnak. Talma több riválisa is kitett magáért, az első rajtkockát Mattia Pasini szerezte meg, aki 1:43.111-gyel pályacsúcsot repesztett, jelentősen megjavítva a tavaly pole pozíciót eredményező 1:44.515-ös idejét.

A 21 éves olasz kentaur mögött az élete legjobb eredményét elérő brit Bradley Smith lett a második, a japán Tomojosi Kojama pedig a harmadik. A pontlistát vezető, az időmérőn egy ideig élen álló, de később bukott cseh Lukas Pesek ötödikként zárt.

„Nem vagyok boldog, nem erre az eredményre számítottam. A beállítással rossz irányba mentük el, ez pedig megbosszulta magát. A futamig igyekszünk orvosolni a hibákat” – mondta honapján Talmácsi.

A MotoGP-ben az amerikai Colin Edwards, míg 250-ben a spanyol Jorge Lorenzo szerezte meg az első rajthelyet. Utóbbi kategóriában Tóth Imre négy helyet rontva a pénteki pozícióján, csak a 21. lett.