Percről-percre: Debrecen-Honvéd

A Budapest Honvéd a hatodik alkalommal hódította el a labdarúgó Magyar Kupát, miután a sorozat szerdai esti döntőjében nagy csatában, büntetőkkel legyőzte a bajnokaspiráns Debrecent.

Magyar Kupa, döntő:

Debrecen-Honvéd 2-2, 11-esekkel: 1-3
Gól:
Zsolnai (70.), Sidibe (97., 11-esből), ill. Ivancsics (28.), Szabó T. (104., 11-esből)
Kiállítva: Pomper (96.), ill. Bíró (113.)

sport.lap.hu

Sidibe a jobb felső sarokba talált (1-2)

Genito a kapu bal oldalába lőtt (0-2)

Komlósi a felső lécet találta el (0-1)

Ivancsics a jobb felsőbe bombázott (0-1)

Büntetők döntenek a kupa sorsáról.

120. perc: Bede Sidibének is adott egy sárgát.

117. perc: Dzsuzsák adott középre a bal oldalról, a középen érkező Sidibe elől Szmiljanics mentett úgy, hogy kis híján a bal alsó sarokba sodorta a labdát.

113. perc: Bíró megkapta a második sárga lapját is, majd a pirosat.

111. perc: Komlósi kapott sárga lapot.

Vége a hosszabbítás első felvonásának.

104. perc: Szabó a megismételt tizenegyest a bal felső sarokba bombázta (2-2).

103. perc: Szabó a bal alsó sarokba lőtt, de Bede megismételtette a büntetőt…

102. perc: Bíró ütközött Koóssal, amiért Bede kissé szigorúan tizenegyest adott.

97. perc: Sidibe a tizenegyes pontról a jobb felső sarokba rúgta a labdát (2-1).

96. perc: Pomper lerántotta Zsolnait a tizenhatoson belül, ezért a Loki büntetőt, a védő pedig sárgát kapott, és mivel volt már neki ilyen, mehetett zuhanyozni.

90. perc: Dobost Genito váltotta.

Hosszabbítás következik.

89. perc: Koós lőtt kapu fölé 17 méterről.

84. perc: debreceni tűzijáték a Honvéd-kapu előtt. előbb Sándor Tamás közeli lövésénél, majd Zsolnai kísérleténél kellett résen lennie Tóthnak.

80. perc: Hercegfalvi helyett Koós a pályán.

A Honvéd újra erőre kapott. Nyílt a mérkőzés.

78. perc: Ivancsics lőtte középre a labdát, de Ndjodo elől Komlósi tisztázott.

77. perc: Bíró is beasárgult.

74. perc: Hercegfalvi hibáját követően Leandro lőtte középre a labdát, a nagy lendülettel érkező Sidibe elől egy védő tisztázott szorult helyzetben.

Nagy fölénybe került a Debrecen.

72. perc: Szabó 17 méterről lőtt, a labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.

70. perc: Sándor Tamás pazar indításával Sidibe lépett ki, majd önzetlenül Zsolnai elé játszott, a cserecsatár pedig az üres kapuba gurított (1-0).

64. perc: Leandro 30 méteres szabadrúgása után Tóth Iván a léc alól piszkálta ki a labdát. Szöglet következett, majd Sidibe nem sokkal lőtt kapu mellé.

63. perc: Pomper kapott sárga lapot.

62. perc: Tchana helyett Zsolnai a pályán.

59. perc: Hercegfalvi beadására Dobos érkezett, Leandro az utolsó pillanatban tisztázott a támadó elől. A szöglet után Pomper lövését védte Balogh.

57. perc: Abraham helyén Ndjodo folytatja.

56. perc: Leandro adott középre balról, Tchana nagy helyzetben, a kaputól 5 méterre elrúgott a labda fölött, majd a védők tisztáztak.

Mezőnyfölényben játszik a Loki, de nincsenek helyzetei.

47. perc: Sándor Tamás távoli kísérlete mellé ment.

Újra játékban a labda. Miroslav Berának, a Debrecen vezetőedzője Túlio és Bernáth helyett Sándor Tamást, valamint Bírót küldte a pályára.

Vége az első negyvenöt percnek.

A félidő végére feljavult a Debrecen, fölénybe is került.

41. perc: Dzsudzsák szöglete után Sidibe fejelt, a labda egy védőről pattant ki.

39. perc: Dzsudzsák 19 méterről, középről lőtt, Tóth biztosan védett.

35. perc: Vukmir vitatkozott a bíróval, és ezért besárgult.

35. perc: Hercegfalvi lesgólt szerzett.

Kiegyenlített csata folyik a pályán – kevés helyzettel.

30. perc: Dzsudzsák lövését Tóth Iván vetődve védte.

30. perc: Szabó Tibornak villant a sárga lap.

28. perc: megszerezte a vezetést a Honvéd! Szabó Tibor passzolt az üresen álló Ivancsicshoz, aki 11 méterről a kapu bal oldalába vágta a labdát (0-1).

25. perc: Leandro lőtte a kapu elé a labdát, ám Sidibe lemaradt az átadásról.

21. perc: Benjamin sárga lapot kapott.

18. perc: egy jobboldali beadás után a labda átszállt a rosszul helyezkedő Bernáth fölött. Ivancsics 5 méterről, kissé balról fejelt kapura, Balogh védett, és a debreceni kapus Abraham ismétlésénél, közeli bólintásánál is helyén volt.

13. perc: Bernáth 16 méterről jócskán mellé trafált.

Az első tíz percben enyhe fölényben játszott a Honvéd.

10. perc: Abraham próbálkozott távolról: méterekkel lőtt mellé.

4. perc: Hercegfalvi került helyzetbe, de nem tudott kapura lőni, a labda Ivancsics elé került, aki 6 méterről a bal felső sarok mellé csavart.

1. perc: Bede a sípjába fújt, elkezdődött a kupadöntő.

A macedón Aco Sztojkov sérülése miatt nem léphet pályára a Debrecenben, Sándor Tamás pedig a kispadon kezdi a mérkőzést. A Honvéd csapatában a Lokitól érkezett Igor Bogdanovics nem játszik – így állapodtak meg a klubok-, amúgy sem sérülés, sem eltiltás nem nehezíti Supka Attila edző dolgát.

Szusza Ferenc Stadion, 7 000 néző, vezette: Bede
Debrecen: Balogh J. – Bernáth (Bíró, 46.), Mészáros N., Komlósi, Leandro – Kiss Z., Vukmir, Túlio (Sándor T., 46.), Dzsudzsák – Sidibe, Tchana (Zsolnai, 62.)
Honvéd: Tóth I. – Schindler, Pomper, Szmiljanics, Vincze Z. – Dobos (Genito, 90.), Benjamin, Szabó T., Ivancsics – Hercegfalvi (Koós, 80.), Abraham (Ndjodo, 56.)

Játsszon az FN BL-Tippjátékán. Az egyszerű tippelésen túl most ismerőseivel, barátaival saját csoportokat (ligákat) is létrehozhat, és értékes nyereményekkel is gazdagodhat.