Serenát bőrszíne miatt szidalmazták

A férfi világelső Roger Federer magabiztosan robog a harmadik győzelme felé a Miamiban zajó tenisztornán, ugyanitt egy csúnya incidens zavarta meg Serena Williams mérkőzését.

Serena Williams és a cseh Lucie Safarova mérkőzését rasszista bekiabálások zavarták meg, a szitkozódó, magáról megfeledkező nézőt kivezették, majd átadták a rendőrségnek. Serenát felháborították a történtek. „Ez az ember azt kiabálta, hogy ‘üti a hálót, mint egy néger’. El sem akarom hinni, hogy ilyen manapság még megtörténhet. Felháborító!” – dühöngött Williams, aki két szettben győzte le cseh ellenfelét, és ezzel bejutott a torna nyolcaddöntőjébe, ahol nem más, mint az első helyen kiemelt Marija Sarapova vár rá.

Az orosz, valamint az amerikai klasszis eddigi öt mérkőzéséből hármat Serena nyert meg, legutóbb, az Australian Open döntőjében nagyon könnyen, 6:1, 6:2-re verte riválisát. A nyolcaddöntőben már több meccset is lejátszottak: Justine Henin jó játékkal verte az orosz Vera Zvonarjevát, Kim Clijsters és Szvetlana Kuznyecova viszont búcsúzni kényszerült – előbbi Li Nától, utóbbi pedig Shahar Peertől kapott ki.

A férfiak versenyében Nyikolaj Davigyenko és David Nalbadian búcsúja keltett nagy meglepetést. Roger Federer viszont továbbjutott – a svájci világelső Nicolas Almagrót győzte le –, és ezzel újabb lépést tett a címvédése felé. Amennyiben idén is nyer, úgy Andre Agassi 2001-es, 2002-es és 2003-as sikere óta az első játékos lesz, aki egymás után háromszor diadalmaskodik a floridai teniszversenyen.