Letaszították Sarapovát a tenisztrónról

Folytatódott a csillaghullás az Indian Wells-i tenisztornán: a férfiaknál ugyan Federer és Blake után nem esett ki újabb esélyes, a nőknél viszont a világelső Marija Sarapova mellett Martina Hingis is búcsúzni kényszerült.

Az első helyen kiemelt orosz három szettben szenvedett vereséget honfitársától, Vera Zvonarjovától, karrierje egyik leglátványosabb összezuhanását produkálva. Sarapova az első szett megnyerése után a másodikban is brékelőnybe került, és 5-3-nál a meccs megnyeréséért adogathatott, ám innentől kezdve semmi nem sikerült a 19 éves sztárnak. Zvonarjova sorozatban nyolc gémet nyert, ezzel gyakorlatilag eldöntve az összecsapást.

Sarapova 47 (!) ki nem kényszeríttet hibájával alaposan megkönnyítette riválisa dolgát, és a nyolcaddöntőben elszenvedett vereség miatt jövő héten már biztosan nem ő, hanem a belga Justine Henin-Hardenne vezeti a nők világranglistáját.

Letaszították Sarapovát a tenisztrónról 1

A világelsõ legyõzõje, Vera Zvonarjova (AP)

A harmadikként rangsorolt Martina Hingisnek is a nyolcaddöntő jelentette a végállomást. A svájci játékost a szlovák Daniela Hantuchova győzte le két szettben.

A férfiak versenyének hasonló szakaszában az esélyeknek megfelelően vette az akadályt a spanyol Rafael Nadal és az amerikai Andy Roddick, míg a tizedik helyen kiemelt argentin David Nalbandian kikapott, igaz erős ellenféllel, a nyolcadikként rangsorolt horvát Ivan Ljubiciccsel szemben maradt alul.

Indian Wells
Nők
Kuznyecova (orosz, 2.)-Szugijama (japán, 16.) 6:2, 6:2
Hantuchova (szlovák, 14.)-Hingis (svájci, 3.) 6:4, 6:3
Golovin (francia, 13.)-Petrova (orosz, 4.) 6:2, 1:0-s állásnál Petrova visszalépett
Vaidisova (cseh, 6.)-Bartoli (francia) 4:6, 6:3, 6:2
Li (kínai, 12.)-Jankovic (szerb, 7.) 6:3, 7:6
Bammer (osztrák)-Ivanovic (szerb, 10.) 6:7, 6:0, 6:3
Peer (izraeli, 11.)-Csakvetadze (orosz, 8.) 6:4, 7:6
Zvonarjova (orosz, 15.)-Sarapova (orosz, 1.) 4:6, 7:5, 6:1