Női vízilabda BEK: kiestek a magyar csapatok

Nem került be az áprilisi négyes döntőbe a Honvéd a női vízilabda BEK-ben annak következtében, hogy az orosz Uralocskával döntetlenre végzett a Kőér utcában.

A Honvédnak a Glyfada elleni kudarcot (8-11), majd a másik görög együttes, a Vuliagmeni fölött aratott sikert (16-11) követően a budapesti torna harmadik napján mindenképpen nyernie kellett volna orosz ellenfelével szemben, hogy a legjobb négy között folytathassa áprilisban.
Györe Lajos magyar bajnoki címvédő, tavaly az európai Szuperkupát és a LEN Kupát is elhódító együttese azonban csak döntetlenre volt képes az Uralocskával szemben, így nélküle – és a Dunaújváros kiesése miatt magyar résztvevő nélkül – zajlik majd a BEK idei négyes fináléja.

A találkozó magyar szempontból rosszul indult, a folytatásban azonban Pelle Anikóék nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is átvették.
Ám a kétgólos előny sem bizonyult elegendőnek, a 14-14-es végeredmény pedig a Glyfada és az Uralocska továbbjutását eredményezte.

A hellén “testvérharc” úgy alakult, hogy a Glyfada a negyedik negyedben gyanúsan elsöprő hajrával a maga javára fordította a meccset, s továbbjutó pozícióba került. A Honvéd-Uralocska ütközet végkimenetele aztán kedvezett is a görög gárdának.