Kézilabda-vb: kikapott a magyar csapat

Elszenvedte első vereségét a magyar válogatott a németországi férfi kézilabda-világbajnokságon: Skaliczki László együttese hét góllal kikapott az esélyesebbnek tartott Horvátországtól.

A gerincében idegbecsípődéssel bajlódó Puljezevics, a világbajnokság eddigi hőse nem léphetett pályára az olimpiai bajnok, az utóbbi vb-n ezüstérmes horvátok ellen. Fazekasra várt tehát a feladat, hogy megállítsa az eddig szintén hibátlan rivális rohamait.

Csak nyolc gólt szereztük az első félidőben

A meccs elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. Iváncsik Gergő duplája után büntetőt rontott, akárcsak testvére, Tamás. Ezt követően lépéselőnybe kerültek a horvátok, mert extraklasszisuk, Balic lendületbe jött (6-4). Létszámfölényes két perc után sikerült egyenlíteni, de amint kiegészült az ellenfél, visszavette a vezetést, és 9-6-nál Skaliczki időt kért.

Hiába, mert a szünetig hátralévő szakaszban több indítás is elakadt, sok lövést blokkoltak a horvátok, és maradtak ki ziccerek is. Ilyés kiállítása alatt 12-8 lett az állás, és az nem változott a pihenőig, mert Császár is büntetőt hibázott, majd Jerkovic újabb bravúrokat mutatott be. Ezen a szinten bizony nagyon kevés az egy félidő alatt szerzett nyolc gól.

A szerencse is elfordult a csapattól

A fordulást követően Iváncsik Gergő duplázott újra, amikor 13-10-nél Herbertet és Ilyés kiküldték. A kettős hátrányt 0-1-gyel vészelte át a magyar válogatott. Ezzel együtt a szerencsével hadilábon állt a gárda, minden kapufás lövés kifelé pattant.

A horvátok könnyelműsködtek, és két ellopott labdából 15-13-ra módosult az állás. A lendület visszatért, azonban a lélektanilag fontos egyenlítés nem sikerült. Negyedórával a vége előtt 17-15-re vezetett az olimpiai aranyérmes. A szlovén bírópáros néhány ítéletével egyértelműen a horvátokat segítette, és ezt kihasználva 19-15-re módosult az eredmény. Sajnok ekkor a hibák is előjöttek, és tovább nőtt a különbség. Nyolc perccel a vége előtt, 21-15-nél a szövetségi kapitány újra időt kért, ám már nem volt remény a felzárkózásra.

Van esély a továbbjutásra

A vereség ellenére az ezúttal jól védekező, ám gyengén támadó csapatnak továbbra is komoly esélye van, hogy bekerüljön a negyeddöntőbe. Amennyiben a dánok a hátralévő mérkőzésükön akárcsak egyszer is kikapnak, a Skaliczki-sereg a legjobb nyolc között folytathatja. A magyarok a pénteki szünnap után szombaton 18:15 órakor a címvédő, Eb-második spanyol gárdával találkoznak.

Férfi kézilabda-vb, Középdöntő (1-12. helyért)