Továbbra is hibátlan a Skaliczki-csapat

Folytatta jó szereplését a magyar férfi kézilabda-válogatott a németországi világbajnokságon: a középdöntő első fordulójában 28-25-re verte Csehországot, így továbbra is százszázalékos.

Kimaradt helyzetekkel indult a mérkőzés, Puljezevics és Galia kapus is remekelt, az első gólt Ilyés dobta 4 perc 10 másodpercnél. 5-0-nál, a 8. percben a cseh kapitány időt kért. Teljes volt a tanácstalanság a riválisnál, amely 7-0 után volt eredményes először. Iváncsik Gergő közben háromszor is betalált, és a folytatásban sem állt le a gólgyártással. Szerencsére.

A félidő végére kiengedett a csapat

A magyarok remek védekezés után rendre labdát szereztek, és az indulások végén nőtt a különbség. Negyedóra elteltével 10-2 volt az állás. A 18. percben már kétszámjegyű lett az előny (12-2), ezt követően pedig felváltva estek a gólok, ebben a szakaszban főleg Császár sziporkázott. A szünet előtti részben könnyelművé vált a válogatottunk, és felzárkóztak a csehek. 16-9-nél – sorozatban bekapott három gól után – Skaliczki László szövetségi kapitány időt kért.

Puljezevics megsérült

A második félidőben sokkal agresszívebben játszott a cseh csapat, azonban közelebb férkőzni nem tudott, Gál kiállítása alatt a kapufa többször is segített a derékfájdalmakra panaszkodó Puljezevicset váltó Fazekasnak. Az ellenfél nem adta fel, feljött 19-15-re, és amikor legjobbja, Jícha büntetést kapott, a két perc 1-1-gyel zárult. Ezután Tombort küldték ki a bírók, és megint szorosabb lett az állás. Ahogy visszatért a padról, látványos gólt dobott, de a csehek még újabb emberhátrányuk során is faragtak a hátrányukból. Az 55. percben, 26-23-nál Skaliczki megpróbálta valamelyest rendezni a sorokat.

Izgalas végjáték, magyar győzelem

A hajrában lélektanilag fontos pillanatban előbb Császár lőtt gólt, majd Fazekas védett bravúrral. Katzirz kiállítása már kevés volt a cseheknek az esetleges bravúrra. A Skaliczki-együttes saját magának tette nehézzé az összecsapást azzal, hogy a biztos vezetés tudatában kiengedett. A még hibátlan magyarok csütörtökön 18:15 órakor az olimpiai bajnok, a két évvel ezelőtti vb-n ezüstérmes horvát csapattal mérkőznek.

Álomszerű volt a kezdés

“Álomszerűen kezdtünk, Puljezevics is remekül védett. Akkor sem ijedtünk meg a padon, amikor a csehek feljöttek, hiszen nem tartottak soká a gyengébb periódusaink, és mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtponton” – nyilatkozta a SportTV-nek Farkas József edző, a szövetségi kapitány segítője.

Férfi vb, középdöntő, II. csoport, 1. forduló:
Magyarország-Csehország 28-25 (17-10)
A magyar gólszerzők:
Iváncsik G. 7, Császár 4, Nagy L., Iváncsik T., Mocsai 3-3, Ilyés, Diaz, Gál 2-2, Katzirz, Tombor 1-1.