Kézilabda-vb: Angolát is legyőzte a magyar csapat

A magyar válogatott kötelező győzelmet aratott Angola ellen a németországi férfi kézilabda-világbajnokságon, így a Skaliczki-legénység pontveszteség nélkül zárta a csoportküzdelmeket.

Skaliczki László szövetségi kapitány ezúttal olyanoknak szavazott bizalmat, akik eddig kevesebbet szerepeltek. A várakozásoknak megfelelően magyar gólokkal indult az összecsapás, az afrikaiak csak a 6. percben, 3-0-nál találtak be először. A rivális kezdeti lelkesedése negyedóráig tartott, 4-3 után azonban meglépett a gyors támadásokat vezető magyar együttes.

Különösen Mocsai volt elemében, gólokat lőtt és szép passzokkal szolgálta ki társait, főleg a beállós Gált. Fokozatosan nőtt a különbség, a 24. percben 17-8 volt az állás. Nagy Kornél kiállítása alatt Angola faragatott jelentős hátrányából, és a szünet előtti utolsó hat percet 7-2-re megnyerte, jelezve: egy világbajnokságon nem lehet senkit sem lebecsülni.

A második félidő rosszul – két angolai találattal – indult (19-17), és Katzirz büntetésekor még szorosabb lett a csata (22-21). Mocsai azonban vállára vette a csapatot, míg a csereként beállt Tatai szép védésekkel mutatkozott be. Az angolaiak jól tartották magukat, nem törtek össze, alaposan megnehezítették az esélyesebb magyarok dolgát.

Eleinte állandósult a 3-4 gólos különbség, majd következett egy újabb hullámvölgy, és 31-30-ra jött fel a rivális az 54. percben. Skaliczki időt kért, és ez legalább arra jó volt, hogy legalább a végjátékban megfelelően összpontosítson a magyar válogatott. Ezzel együtt illett volna nagyobb arányban nyerni.

A csoportelsőként továbbjutó Magyarország maximális két ponttal kezdi meg a középdöntőt, és szerdán Csehországgal találkozik először Mannheimben.

Férfi kázilabda-vb
3. forduló, E-csoport:
Magyarország-Angola 34-31 (19-15)
A magyar válogatott gólszerzői:
Gál 10, Mocsai T. 6, Nagy K. 5, Tombor 4, Császár 3, Ilyés, Vadkerti, Katzirz 2-2.

Dánia-Norvégia 27-25 (15-13)