Kézilabda-vb: győzelem a nyitányon

A magyar válogatott óriási csatában egy góllal legyőzte a dán csapatot a németországi férfi kézilabda-világbajnokságon.

Mindkét csapat jól kezdett, ám az első öt perc után kissé ideges lett a magyar válogatott. Három eladott labdát kegyetlenül megbüntetett a dán együttes, különösen Lars Christiansen és Michael Knudsen volt elemében, a kapuban pedig Kasper Hvidt parádézott (3-7). Skaliczki László kapitány azonnal időt kért, ami nagyon jót tett a gárdának, hiszen Puljezevic Nenad védéseinek (9 perc alatt egy gólt kapott) és a remek védekezésnek köszönhetően feljött egy gólra (6-7).

Mocsai lendületet adott

A magyar csapat kapta az első emberelőnyt – sőt rögtön egymás után kettőt -, de nem tudott élni a lehetőséggel, így maradt a minimális különbség. A cserepadról beszállva Mocsai Tamás adta a legnagyobb lökést az együttesnek, és három góljának köszönhetően egyenlített, majd Iváncsik Gergő átlövésével a vezetést is megszerezte (13-11).

Elhúzott a dán csapat

A második félidő eleje kísértetiesen hasonlított az elsőre: görcsös magyar támadásokat dán leindítások és gólok követtek, így ismét az északiaknál volt az előny (13-15). Ahogyan ez első játékrészben, most is felállt a magyar csapat, ám Katzirz Dávid kiállítása után ismét előnybe kerültek a dánok (16-19). Ettől lendületbe is kerültek a több ezer saját szurkoló miatt szinte hazai környezetben szereplő északiak és nagyszerű figurákkal négy góllal elhúztak (19-23).

Puljezevic zseniális volt

A hajrában óriási akarással és az Iváncsik-testvérek remeklésével sikerült az egyenlítés (28-28), majd másfél perccel a vége előtt Nagy László betörése után hetes következhetett: Iváncsik Gergő nem hibázott (28-29). Az ellentámadásból hasonló helyzet után a dánok lőhettek büntetőt: Puljezevic hárított, a magyar támadásból Nagy László ugyan eladta a labdát, de a magyar útlevéllel alig két hete rendelkező Puljezevic megfogta a ziccert és ezzel eldöntötte a találkozó sorsát (30-28). “A csapat vesztes állásból sem adta fel. Mindenki igyekezett hozzátenni a játékhoz, szívvel-lélekkel küzdöttek a játékosok, és ennek a győzelem lett a gyümölcse” – nyilatkozta Skaliczki László szövetségi kapitány.

A magyar csapat vasárnap 20:15 órakor Norvégia ellen lép pályára.

Férfi kézilabda-vb, E-csoport:
Magyarország-Dánia 30-29 (13-11)
A magyar gólszerzők:
Iváncsik G. 7, Iváncsik T., Császár 5-5, Mocsai 4, Gál 4-4, Diaz, Nagy 2-2, Illyés.