Dakar: Sainz részsikere, újabb tragédia

Ötödik szakaszgyőzelmét aratta a 29. Dakar-ralin a korábbi ralivilágbajnok spanyol Carlos Sainz. Újabb tragédia árnyékolta be a versenyt: a motoros Eric Aubijoux szívrohamban hunyt el.

A spanyol Carlos Sainz a dél-afrikai Giniel de Villiers és a portugál Carlos Sousa előtt szerezte meg az újabb, immáron az ötödik szakaszelsőségét az idei viadalon. A magyarok közül a Szalay Balázs a 22., Palik László pedig a 38. helyen végzett a Dakar-rali 14., utolsó előtti napját, mely során 576 kilométert teljesített a mezőny, ebből 225 volt a gyorsasági.

Az autósok versenyében vezető francia Stéphane Peterhansel csak a 11. időt érte el, tulajdonképpen egyetlen vetélytársa, a címvédő Luc Alphand négy percet hozott is rajta, ám a nyolcszoros Dakar-győztes előnye így is tetemes, több mint hét perc, azaz ha technika ördöge nem babrál ki vele a záró etapon, az idén is a dobogó tetejére állhat. Palikék a 26., Szalayék a 32. helyről várják a vasárnapi rajtot.

A motorosok mezőnyét vezető – a címvédő Marc Coma balesete miatt az élre álló – Cyril Despres a biztonságra helyezte a hangsúlyt szombaton, az ötödik helyen ért célba, ugyanakkor így is növelte az előnyét honfitársa, a szintén francia David Casteu-val

Újabb tragédia

A francia Eric Aubijoux az életét vesztette a szombati szakaszon. A viadal szervezői szerint a 42 éves motoros szívrohamot kapott és már nem tudták újraéleszteni. Aubijoux a viadal idei második, a Dakar-rali történetének 51. áldozata. A dél-afrikai Elmer Symons motorbalesetben halt meg a múlt kedden.

szemben – a két pilóta között több mint fél óra a differencia. Az utolsó előtti szakasz egyébként a brazil Jean De Azevedo sikerét hozta, a magyar Kátai Péter a 21. helyen zárt, az összetettben a 22. helyen áll.

Az utolsó napon 93 kilométert kell leküzdenie a karavánnak, a szelektív szakasz 16 kilométer lesz.