A címvédő jutott a Pécsnek a női Euroligában

A Sopron az orosz Jekatyerinburggal, míg a Pécs a címvédő cseh Brnóval találkozik a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjében.

A csoportkör zárónapján a Sopron az olasz Schio elleni győzelmével a teljes, 18 csapatos mezőny hetedik, míg a Salamancában vesztes pécsiek a kilencedik helyén végeztek, így kapta előbbi gárda a tizedik Jekatyerinburgot, utóbbi pedig a nyolcadik Brnót. A legrangosabb európai kupasorozat reguláris szakaszát az orosz Szpartak Moszkva zárta az élen 19 ponttal (9 győzelem/1 vereség), mögötte három csapat végzett 18-cal. A 6–10. helyen szintén a kosárarány rangsorolt, miután a Sopron és a Pécs mellett még három gárda szerzett 16 pontot.

A két magyar gárda közül egyértelműen a pécsiek kerültek nehezebb helyzetbe, hiszen idegenben kezdik a két győzelemig tartó párharcot, s az esetleges mindent eldöntő harmadik meccsre is Csehországba kerülne sor, míg a Sopron hazai környezetben játssza a nyitómeccset. A sorozat csoportmérkőzései után a lengyel Gdynia és az olasz Schio búcsúzott a további küzdelmektől, az utóbbi csapat egyetlen meccset sem nyert a csoportkörben.

A nyolcaddöntőben az első mérkőzésekre január 30-án, a második találkozókra pedig három nappal később kerül sor. Amennyiben szükeséges, a harmadik meccseket február 7-én rendezik.