Australian Open: meglepetések nélkül

Egy-egy kivételtől eltekintve valamennyi kiemelt továbbjutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyedik napján.

A kiemeltek közül az egyaránt a 17. helyen rangsorolt Jarkko Nieminen és Anna-Lena Grönefeld vette a kalapját, igaz, egyikük sem tartozik a közvetlen élvonalhoz. A teljesség kedvéért: a finn úrral az argentin Juan Ignacio Chela, a német hölggyel az argentin Ashley Harkleroad babrált ki. A többi kiemelt esélyesként méltón szerepelt: a hölgyek mezőnyében az orosz Marija Sarapova (1.) és a belga Kim Clijsters (4.) is csak három gémet engedett ki a kezéből Anasztasszija Rogyionova, illetve a japán Akiko Morigami ellen.

A svájci Martina Hingis (6.), a svájci Patty Schnyder (8.), valamint az orosz Dinara Szafina (9.) már valamivel szorosabb meccsen, ugyanakkor szintén két szettben harcolta ki a továbbjutást, és várhatja a harmadik fordulót. “Az első mérkőzésemen nagyon szenvedtem, ma már jobban éreztem magam, de azért nem bánom, hogy gyorsan letudtam a meccset” – magyarázta az elsőként rangsorolt Sarapova, akinek 58 percre volt szüksége honfitársa legyőzéséhez.

Ami a férfiak versenyének kiemeltjeit illeti, csak a tizedikként rangsorolt chilei Fernando Gonzalez izzadt meg, ő viszont nagyon, Juan Martin Del Potróval ötsszettes csatát vívott, az argentin játékosnak azonban sérülés miatt idő előtt be kellett fejeznie a mérkőzést. Az orosz Nyikolaj Davigyenko (3.), az amerikai James Blake (5.), valamint az argentin David Nalbandian (8.) is simán jutott tovább, és Rafael Nadal (2.) is hozta a “kötelezőt”, négy játszmában verte a világranglista 61. helyén álló német Philipp Kohlschreibert. “Nem volt könnyű meccs, hiszen ellenfelem nagyszerűen küzdött, jól szervált és az adogatás-fogadásai is rendre jók voltak” – mondta Nadal, aki a következő körben a svájci Stanislas Wawrinkával méri majd össze az erejét.

Végül egy jó hír: Szávay Ágnes Michaella Krajicekkel az oldalán magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a párosok versenyében. A magyar-holland tandem a 32 közé jutásért 6:3, 6:1-re verte az Oprandi, Schruff duót.

Davigyenko (orosz, 3.)-Muller (luxemburgi) 6:4, 6:0, 6:3
Gonzalez (chilei, 10.)-Del Potro (argentin) 7:6, 4:6, 6:7, 6:4, 4:0-nál Del Potro feladta
Haas (német, 12.)-Bozoljac (szerb) 7:6, 6:1, 6:3Ű
Nadal (spanyol, 2.)-Kohlschreiber (német ) 7:5, 6:3, 4:6, 6:2