NBA: megalázó vereséget szenvedett a Memphis (videó)

Újabb mérföldkőhöz érkezett Kevin Garnett pályafutása: a Minnesota klasszisa a New Jersey ellen megszerezte 10000. NBA-lepattanóját. A Memphis hatalmas pofonba szaladt bele, a Phoenix pedig egy újabb győzelmi sorozatot indított.

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján Garnett 32 pontot dobott a New Jersey-nek a 109-98-ra megnyert összecsapáson. A liga történetében 32.-ként sikerült 10000 lepattanó felé kerülnie a Timberwolves legjobbjának, aki vasárnapra virradóra 14 alkalommal szedte le a labdát.

A szoros mérkőzés csak a zárónegyedben dőlt, amikor a Minnesota egy 12-1 rohammal leszakította ellenfelét. A Nets-nél a tripla-dupláról nem sokkal lemaradó Jason Kidd volt természetesen a legjobb: 24 pont, 14 assziszt és hat lepattanó került az irányító neve mellé.

A Phoenix hazai pályán már szinte az első félidőben eldöntötte a meccset, de az utolsó negyedre felzárkózott az Orlando Magic, és nem sokon múlott, hogy végül nem sikerült megfordítani a találkozót. Az első három negyedben egyaránt 30-30 pontot szerzett a Suns, és meccs közben már 18 ponttal is vezetett, ám a zárójátékrészben mindössze 17 pontra futotta. Steve Nash-ék szerencséjére a rivális nem tudta kihasználni az adódó lehetőséget, és Phoenix sorozatban kilencedik győzelmét könyvelhette el.

A Chicago-Memphis összecsapás korántsem volt ilyen kiélezett. A Grizzlies egy percig nem bírt lépést tartani a Bulls-al, és végül 45 ponttal dobott kevesebbet ellenfelénél. A jordani időket idéző eredményért leginkább Ben Gordon (24), Kirk Hinrich (20) és Luol Deng (16) volt “felelős”.